Euroleague Devam Ederse İstanbul ya da Antalya da Ev Sahipliği İçin Aday!

Avrupa’da tüm basketbolseverlerin en çok merak ettiği konulardan biri Turkish Airlines Euroleague‘de 2019-20 sezonunun devam edip etmeyeceği ve ederse de nasıl, hangi şartlarda, nerede edeceği.

Sırbistan sitesi nova.rs’de yer alan habere göre sezona devam edilirse Türkiye adına İstanbul ya da Antalya da ev sahipliği konusunda aday konumundalar. Bu ev sahipliğini aynı zamanda ligin de ana sponsoru olan Türk Hava Yolları’nın destekleyeceği de haberde belirtildi.

Bildiğiniz üzere Euroleague yönetimi 23 Mayıs Cumartesi günü takımların kaptanları ve birer as oyuncuları ile bir toplantı gerçekleştirmiş, bu toplantının sonucunda oyuncuların büyük bir çoğunluğu yönetime sezona devam etmek istemediklerini belirtmişlerdi.

Yönetim sezonun devamı hakkındaki final kararını ise 25 Mayıs Pazartesi günü 11 kurucu kulüp yani A lisanslı kulüplerin yöneticileri ile yapacağı toplantı sonrasında verecek. Yönetimin planı 18 takımın normal sezonu tüm maçları oynayarak tamamlaması ve ardından da play-off ve Final Four formatı yerine Final Eight turnuvası ile sezonun şampiyonunun belirlenmesi.

Ev sahipliği konusundaki diğer aday şehirler ise Atina-Yunanistan, Kaunas-Litvanya, Belgrad-Sırbistan ve Köl-Almanya idi.