Phoenix’in Yıldız Uzunu Ayton, Bu Yaz Takımdan Ayrılabilir!

Phoenix’in Yıldız Uzunu Ayton, Bu Yaz Takımdan Ayrılabilir!

25 Mayıs 2022 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA‘de 2021-22 sezonunun sonuna doğru yaklaşıyoruz artık serbest oyuncu piyasasındaki hamleler için hazırlıklara başlandı.

Normal sezonu NBA’in zirvesinde tamamlayan ama konferansı yarı finalinde elenen Phoenix Suns‘un gündeminde ise yıldız uzun DeAndre Ayton‘ın durumu var.

2018 Draftı’nda 1. sıradan seçilen Ayton, bu yaz sınırlı serbest oyuncu olarak piyasada yer alacak. Yani Suns ona gelen her teklifi karşılama önceliğine sahip ama oyuncu ile kulüp yönetiminin arasının açıldığı gelen haberler arasında.

Ayrıca Bleacher Report’un haberine göre Hawks, Pistons, Blazers, Hornets ve Spurs Ayton ile ilgilenen ekipler konumundalar. Haberin detaylarında ise bu takımlar arasında Hawks, Pistons ve Blazers’ın bir adım önde oldukları da belirtilmiş. Tabi genç uzunun bu kadar talibi varken yüksek bir maaş alacağını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

23 yaşındaki genç pivot bu sezon 17.2 sayı, 10.2 ribaund ile double-double ortalamaları yakalamıştı ama draftta 1 numarada seçilen bir isme göre halen süper yıldız hatta yıldız seviyesine bile çıkabilmiş değil.