Datome: “Bizim Michael Jordan’ımız Obradovic”

Datome: “Bizim Michael Jordan’ımız Obradovic”

20 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Fenerbahçe Beko‘nun İtalyan yıldızı Gigi Datome, katıldığı Meet the Best isimli dijital programda hem kulübün ekonomik durumu hakkında çıkan haberlere hem de koç Obradovic ile ilişkilerine dair özel açıklamalarda bulundu.

Datome öncelikle Fenerbahçe Beko‘nun ekonomik anlamda küçülmeye gideceğine dair Avrupa basınında çıkan haberleri yorumladı:

Eğer söylentilere kulak assaydım Doğuş ya da Ülker kulübü bıraktığında endişelenirdim. Her şeye adım adım yaklaşmak lazım. Şu anda sezon henüz bitmedi ve durum çok karmaşık. Sezon bittiğinde kulübümle oturup gelecek hakkında konuşacağız. Eğer İstanbul’da sonsuza kadar kalabilirsem çok mutlu olurum. Eğer ayrılıp başka takımda oynarsam da gerekeni yaparım. Mutlu olacağım ve etrafımda kaliteli insanların olacağı bir pozisyonda olmak istiyorum.

Meet the Best

Koç Obradovic ile ilgili ise şu açıklamalarda bulundu:

Onun bize koçluk yapması güzel bir şey. Fakat bir hayli zor ama geri dönüşü de çok güzel. Sonsuz bir tutkusu var ve oyuncularına her zaman çok dürüst davranıyor. O bizim Michael Jordan’ımız. Evet biliyrum cümle biraz sert olabilir ama o bu rubun lideri ve onunla çalışırken başka koçlarla kabul etmeyeceğiniz şeyleri kabul ediyorsunuz. 5 yıldır harika bir birlikteliğimiz var…

Meet the Best

Sarı lacivertlilerin 2015 yılından beri oyuncusu olan ve 2022 yazına kadar geçerli bir kontratı bulunan Datome, yıllık 1.7 milyon Euro kazanıyor ve takımın içine girmesi beklenen ekonomik sıkıntılarda, bütçe küçülmesinde onunla masaya oturulacağı bir gerçek. Kendisi ile Olimpia Milano ciddi şekilde ilgileniyor ve koç Obradovic’in takımdan ayrıılması durumunda Datome’nin de ayrılması oldukça muhtemel ki koçla ilişkisinin ne kadar derin olduğunu bir kez daha bu röportajda belirtmiş tecrübeli oyuncu.