Derya Yannier’den Lig Kararı Değerlendirmesi

Derya Yannier’den Lig Kararı Değerlendirmesi

19 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türkiye Basketbol Federasyonu Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier, koronavirüs sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Salgının başlamış olduğu ilk günden bu yana önceliğin tüm paydaşların sağlığını korumak olduğuna da dikkat çekti. Ayrıca bu dönemden herkesin ekonomik ve yapısal bakımdan da en az zararla çıkmasını istediklerini ekledi.

Koronavirüs sürecine ilişkin açıklama yapan Türkiye Basketbol Federasyonu Erkek Ligleri Direktörü Derya Yannier, döneme dair önemli bir değerlendirmede bulundu. Federasyonun resmi internet sitesi üzerinden açıklama yapan Yannier, alınan kararı da detaylı olarak yorumladı.

Basketbolda yapıların farklı olmuş olduğu diğer ülke ve organizasyonlardan da daha farklı bir yol izlediklerini söyledi. Türkiye Basketbol Federasyonu çatısı altında organizesi sağlanan 5 ligi de alınan karara dahil ettiklerini belirtti.

Kararlı Duruş Etkili Oldu

Ayrıca bu dönemde kulüp yöneticileri, antrenörler ve sporcular ile de ayrı ayrı detaylı olarak görüşme sağlandığını belirtti.

Tüm paydaşların çok büyük oranda benzer düşünceye sahip olduğuna da dikkat çeken Yannier, alınan kararda da herkesin kararlı olduğunun vurgusunu yaptı. Söz konusu kararlı duruşun da, bu süreçte büyük bir etkiye sahip olduğunu özellikle belirtti.

Öte yandan Kulüpler Birliği ve Oyuncular Birliği bakımından da bu sürecin bir test niteliğinde olduğunu ekledi. Gelecek süreçte birliklerin resmileşmesi için de somut adımların hızlanacağına inandığının altını çizdi.

Güncel Yazılar