Pınar Karşıyaka Gelecek Sezona Hazırlanıyor

Pınar Karşıyaka Gelecek Sezona Hazırlanıyor

20 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de tüm ligler Gençlik ve Spor Bakanlığı kararınca askıya alınmıştı. 19 Mart’tan bu yana oynanmayan maçlara ilişkin karar ise açıklandı. Ülkedeki tüm basketbol liglerinin tesciline karar verildi. Beyaz sezon ilan edilirken, şampiyonun ise belirlenmeyeceği duyuruldu.

Liglerde tescil durumunun ardından ise FIBA kararınca Europe Cup’ın yarı finalleri yeni sezondan önceki döneme ertelendi. Bu da basketbol kulüplerini Avrupa Kupası hazırlıklarına yönlendirdi.

Basketbol Süper Ligi’nde Anadolu Efes’in ardından gelen ve ikinci basamağı paylaşan Pınar Karşıyaka ekibi ise, yeni sezon hazırlıklarına başladı.

Sözleşmesi Bitenlerle Görüşülecek

Şampiyonun belli olmaması ve sezonun tamamlanmasının ardından basketbolcularla tekrar masaya oturacak olan Pınar Karşıyaka yönetimi, sözleşmesi biten isimlerle de görüşecek.

FIBA’nın Europe Cup’ın yarı final mücadelelerini yeni sezon öncesine ertelemesinin ardından, gelecek sezona yoğunlaşan ekip, kendi oyuncuları ile pazarlığa girişerek iç transfere yönelecek.

Koronavirüs salgını sebebiyle yaşanan mali krizin ve yabancı oyuncuların da ülkelerine dönmek veya ülkelerinde kalmak isteği üzerine, şimdiki oyuncularla kontrat uzatma yolu denenmiş olacak.

Yönetim yeni sezonda yabancıların haricinde yerli sporcular ile de masaya oturmuş olacak. Ayrıca gelecek sezonda iki taraflı çıkış opsiyonlu şekilde devam etmiş olduğu Taylor ve M’Baye ile de söz kesme durumu yeşil kırmızılı takımda yaşanan durumlardan biri oldu.

Güncel Yazılar