Deni Avdija: “Fiziğimi Geliştirmem Gerekiyor.”

Deni Avdija: “Fiziğimi Geliştirmem Gerekiyor.”

22 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

2020 NBA Draftı‘nda yüksek sıralardan seçilmesi beklenen önemli yeteneklerden biri olan Deni Avdija, özeleştiri yaparak fiziğini geliştirmesi gerektiğini belirtti.

Pandemi sonrası ara verilen 2019-20 sezonuna geri dönüldü İsrail Winner Ligi‘nde ve 19 yaşındaki genç yıldız adayı da parkeye çıktı. 16 Ekim’de düzenlenecek öncesi drafta katılmadan önce Maccabi Tel Aviv ile şampiyonluk yaşamak istediğini belirtti.

Avdija yaptığı açıklamada, “İnsanların zayıf olduğumuz söylemesi beni motive ediyor.” ifadelerini kullandı ve fiziğini geliştirmesi gerektiğini söyledi, şu ifadeleri ekledi:

Kendimi bu konuda geliştirmem gerekiyor. Bununla birlikte oyunumda geliştirmem gereken başka noktalar da olduğunu biliyorum.

Avrupa’daki bir çok lig pandemi nedeniyle sezonu iptal edip tescil ederken İsrail Winner Ligi ise 2019-20 sezonu şampiyonunu belirlemek adına organizasyona geri dönen liglerden biri.

Önümüzdeki sezon NBA’de boy göstermesi beklenen Avdija, sezonun ilk dönüş maçında 23 sayı, 7 ribaund, 5 asist ile dikkat çekici bir performans sergiledi. İsrail Ligi askıya alınana kadar da 12.8 sayı ortalaması ile oynuyordu. Euroleague’de ise 4.0, 2.6 ribaund, 1.2 asist istatistikleri ile katkı vermişti.