Diamantidis Kariyerindeki “En”leri Açıkladı

Diamantidis Kariyerindeki “En”leri Açıkladı

21 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Avrupa basketbolunda gelmiş geçmiş en iyi oyun kuruculardan biri olarak kabul edilen, Panathinaikos forması ile özdeşlemiş Dimitris Diamantidis, Betarades.gr‘e verdiği röportajda kariyerindeki “en”leri açıkladı.

Yeşil beyazlı forma ile 3 kez EuroLeague şampiyonu olup bir kez MVP, 3 kez Final Four MVP’si seçilen Diamantidis’in cevapları şu şekildeydi:

Obradovic sonrası dönemin en kötü koçu kimdi?:

“Dusko Ivanovic”

En paragöz takım arkadaşın kimdi?:

“Steve Bucknall”

En çok batıl inançlara sahip takım arkadaşın kimdi?:

“Vassilis Spanoulis.”

En fazla içen takım arkadaşın kimdi?:

“Sarunas Jasikevicius”

Yaptığın en kötü trash-talk kiminleydi?:

“Takım arkadaşım Romain Sato’yla onun Siena’da oynadığı dönemdeydi. Ona söylediklerim, söylenecek şeyler değildi. Harika birisi. Panathinaikos’a geldiğinde ne kadar inanılmaz birisi olduğunu anlayınca pişman oldum. Saha dışındaki harika kişiyi sahaya da aynı şekilde yansıtıyor.”

Kaybetmekten en nefret ettiğin rakip kimdi?:

“Baskonia. Yenemediğimiz tek takımdı. Oyuncularıyla ilgili konuşacak olursak Arvydas Macijauskas’ı savunamadığımızı söyleyebilirim. Onlara kaybetmeyi hiçbir zaman istemedik ama kaybettik. Çünkü Macas’ı savunamadık.”

Takım arkadaşı olmayı en fazla istediğin oyuncu kimdi?:

“Juan Carlos Navarro.”

En iyi Yunan oyuncu?:

“Vassilis Spanoulis, Nick Calathes ve Kostas Sloukas. Giannis Antetokounmpo’dan bahsetmiyorum çünkü o bu tartışmaların dışında.”

Aranda en iyi kimyayı kurduğun takım arkadaşın kimdi?:

“Bir tane yok. Çok var. Stephane Lasme, James Gist, Mike Batiste, Sarunas Jasikevicius. Spanoulis’le de iyi bir kimyamız vardı, keza Fragiskos Alvertis’le de… Hepsinin ötesinde, Panathinaikos’ta herkes birbirini iyi tanıdığı için iyi bir kimya olduğunu söylemek mümkündü.”

Kariyerinin en özel anları:

“2005 Avrupa Şampiyonası yarı finalinde Fransa’ya karşı attığım maç kazandıran üçlük ve 2007 Yunan Ligi Finalleri’nde Alex Acker’a yaptığım blok.”