Eşref Hamamcıoğlu Işıl Alben’i Eleştirdi

Eşref Hamamcıoğlu Işıl Alben’i Eleştirdi

21 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de basketbol liglerinin ‘Beyaz Sezon’ olarak ilan edilmesi, kulüpleri yeni sezonun hazırlıklarına yönlendirdi. Gelecek sezonda daha iddialı bir kadro kurmak isteyen Galatasaray da, bu süreçte kadrosunu hazırlamaya başladı.

Yeni sezonun hazırlık sürecinde transfer çalışmaları devam ederken, Galatasaray Spor Kulübü Basketbolunda ise farklılıklara gidilmeye karar verildi. Basketboldaki yönetimi değiştirme kararı alınırken, hem yönetimden hem de kadronun yapı taşlarından olan bazı oyuncular ise cimbomdan ayrılarak başka takımlara ayrıldı.

Sarı kırmızılı takımla yollarını ayırdığını duyuran Işıl Alben ise, Galatasaray camiasına büyük ses getirdi.

Galatasaray Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu da, Işıl Alben’in ayrılış şekline ilişkin açıklama yaptı. Sarı kırmızılı takımda kaptanlık yapan milli basketbolcunun ayrılış şeklinin kulübe yakışmadığına da dikkat çekti.

Burası Galatasaray Burada Vefa Vardır

Eşref Hamamcıoğlu, Işıl Alben ile konuştuğunu ve hizmetleri için de teşekkür ettiğini söyledi. Ve ayrılış şeklinin ise sarı kırmızılı kulübe yakışmadığını belirttiğine değindi. Sarı kırmızılı takımda teknik direktör olarak yer alan Brian Birch zamanında yaşanmış bir anıyı da anlatan Hamamcıoğlu, merhum Başkan Ali Uras’ın teknik direktöre burasının Galatasaray olduğunu ve burada bir vefa olduğunu söylediğini hatırlatarak eleştiride de bulundu.

Güncel Yazılar