Koç Sekulic, Galatasaray Mağlubiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

Koç Sekulic, Galatasaray Mağlubiyetinin Ardından Açıklamalarda Bulundu

7 Ekim 2021 Kapalı Yazar: baskethaber basket

FIBA Şampiyonlar Ligi açılış haftasında ERA Nymburk, temsilcimiz Galatasaray NEF’e konuk olmuş ve sahadan 101-85’lik skorla mağlup ayrılmıştı.

Karşılaşmanın ardından Sloven koç Aleksander Sekulic açıklamalarda bulundu:

Öncelikle Galatasaray‘ı tebrik etmek istiyorum. Bugün hücum anlamında inanılmaz bir oyun ortaya koydular ve bence galibiyeti hak eden taraf onlardı. Bizim adımıza söylenecek bir şey yok. Yeni bir oyun kurucumuz var ancak bizimle birlikte İstanbul’a gelemedi dolayısıyla o bölgede oyun içinde ayarlamalar yapmamız gerekiyordu. Aslında maça çok iyi başladık oyunun her iki tarafında da. Ardından Galatasaray’ın savunmada verdiği reaksiyon ve bazı düzenlemeler bizi oyun planımızın dışına atmayı başardı.

Burada taraftarın hakkını da vermem gerekiyor. Taraftarı hissedebildik, güzel bir atmosfer vardı burada. Bu taraftarın önünde oynamaktan keyif aldık. Zaten basketbol taraftarla güzel olan bir spor. Basketbolu bunun için seviyoruz, bunun için oynuyoruz.

Melo Trimble hakkında da konuşmam gerekiyor. Bugün olağanüstü bir performans ortaya koydu, neredeyse bizi tek başına yendi diyebilirim. Melo gibi bir oyuncuyu savunurken bu kadar problem yaşarsanız kaybetmeniz de doğal oluyor. Daha iyi olmak için çabalayacağız.

Eurohoops