Dragon Sakota İle Yollar Ayrıldı

Dragon Sakota İle Yollar Ayrıldı

9 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Sırbistan’ın en önemli basketbol takımlarından biri olan Kızılyıldız ekibinin başantrenörü görevinde yer alan Dragon Sakota ile yolların ayrıldığı duyuruldu. Konuya ilişkin açıklama kulüp yöneticisinden geldi. Başarılı basketbol koçunun zor bir zamanda geldiği ve büyük bir sorumluluk aldığı ifade edildi.

Sırbistan’ın en başarılı ve köklü basketbol takımlarından biri olan Kızılyıldız ekibinde beklenmeyen bir ayrılık yaşandığı. Takımın başantrenörü görevinde bulunan Dragon Sakota ile yollar resmen ayrıldı. Konuya ilişkin açıklama ise kulübün yönetici isminden geldi.

Takımın koçluk görevinde bulunan Dragon Sakota’nın ayrıldığını duyuran Kızılyıldız Basketbol Kulübü Başkanı Nebojsa Covic, başkent Belgrad’da düzenlenen bastın toplantısında konuştu. Sokato ile yolların ayrıldığını ifade eden çalıştırıcının zor zamanda geldiği ifade edilerek, büyük bir sorumluluk aldığı belirtildi.

Önceki yıl Kasım ayından beri Kızılyıldız ekibini çalıştıran basketbol koçunun, koronavirüs salgını nedeniyle ligin kesintiye uğramasından da üzüntü duyduğu ifade edildi. Ayrıca takıma başarı dileklerinde bulunduğunun da altı çizildi.

Sasa Obradovic Tekrar Gelebilir

Kızılyıldız ekibinin başarılı basketbol koçunun ayrılışına ilişkin haberler ise yerel medyada çok fazla yer aldı. Başantrenörün gidişinin ardından takımın başına kimin geçeceği ise büyük anlamda merak konusu olmuş durumda.

Yazılan haberelere göre ise Sırbistan ekibinin başına, Sasa Obradovic’in geleceği tahmin ediliyor.

Güncel Yazılar