İngiltere Basketbol Ligi’nde Karar Çıktı

İngiltere Basketbol Ligi’nde Karar Çıktı

2 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerinin aksamasına neden oldu. Kovid-19 tedbirleri kapsamında dünyada çok sayıda lig ve spor organizasyonu da ertelendi ya da tescil kararını aldı. Salgından en fazla etkilenen ülkelerden biri ise Amerika Birleşik Devletleri oldu. Fakat Amerikan Basketbol Ligi NBA’in Temmuz ayının son haftasında başlamasına karar verildiği de bildirildi. Fakat bazı ülkelerde, bunun tam zıttı karar alındı. İngiltere Basketbol Ligi de bu kapsamda alınan yeni kararı açıkladı.

Tüm dünyada salgın devam ederken, spor faaliyetleri de uzun bir süre aksadı. Aralık ayında Çin’de başlayan koronavirüs, dünyanın neredeyse tamamına yayıldı. Bu süreçte tedbir gereği spor kulüpleri de maçlara ve takım antrenmanlarına ara verdi.

Uzun bir müddet maç ve antrenman yapamayan sporcular ise, çalışmalarını bireysel olarak evlerinde sürdürdüler. Fakat bu durum sporcuların olası bir sakatlık durumu yaşama ihtimalinin de ortaya çıkmasına neden oldu.

Yeni Sezonla Devam Edilecek

İngiltere Basketbol Ligi 2019-2020 sezonu da olası sakatlıklar nedeniyle tamamen iptal edilme kararı ile karşı karşıya kaldı.

Konuya ilişkin BBL’nin internet sitesinde açıklama yapıldı. Kulüplerin oy birliği ile bu sezonu şampiyon ilan etmeden kararlaştırdığı da bu şekilde duyurulmuş oldu. 2020-2021 sezonu ile devam edilecek İngiltere Basketbol Ligi’nin formatında ise herhangi bir değişiklik olmayacak.

Güncel Yazılar