Durant, Sağlıklı Olsaydı da Sezonun Devamında Oynamayacağını Açıkladı

Durant, Sağlıklı Olsaydı da Sezonun Devamında Oynamayacağını Açıkladı

26 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Aşilinden yaşadığı sakatlığı nedeniyle sezon boyunca forma giyemeyen Brooklyn Nets‘in süper yıldızı Kevin Durant, Orlando’da oynanması planlanan 2019-20 NBA sezonunun geri dönüş maçları hakkındaki görüşlerini paylaştı.

Durant, yaptığı açıklamada pandeminin devam ediyor olması ve Florida’daki vakaların da artması nedeniyle sakatlığı olmasaydı bile sezonun geri dönüş maçlarında karşılaşmarda forma giymeyeceğini ifade etti.

Süper yıldız katıldığı podcast yayınında şöyle konuştu:

Şu anda duruma bakınca çok fazla bilinmez var. Sıra dışı bir durumdan geçiyoruz ve bu şartlar altında oynamak istemezdim. Florida’daki vaka sayıları da her geçen gün artıyor. Ne olacağını kestirmek çok zor. Şu an sakat olduğum bunu söylemesi kolay, ancak sakat olmasaydım da maçlar için Orlando’ya gideceğimi sanmıyorum.

Florida’da son günlerde 5000 yeni vakanın ortaya çıkması, doğal olarak NBA yönetiminin de endişelerini arttıdı. Ama buna rağmen çok sıkı kurallar uygulayarak halen Orlando’da güvenli bir ortan yaratılıp maçların oynanabileceğini düşünüyorlar. Yönetim tam 108 sayfalık özel bir yönetmelik hazırlamış durumda ama tabiki maçların oynanmasının belirli anlamda risk taşıdığını da kabul ediyorlar.

Salgının ilk günlerinde covid testi pozitif çıkan Durant, diğer taraftan sezonun devamındaki maçlarda oynama karar veren oyuncu arkadaşlarını da sonuna kadar desteklediğini belirtti:

Eğer oyuncular kendilerini oynayacak kadar güvende hissediyorlarsa bunda hiçbir sorun yok. Onları desteklerim. Ancak aynı şekilde kendilerini güvende hissetmediği için oynamak isteyen oyuncuları da desteklemem gerekir. Oyuncu grubunun isteği ne ise onun gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyorum. Takım arkadaşlarımla ve çevremdeki kişilerle bu konu hakkında sık sık konuşuyoruz. Özellikle son 1.5 aydır bu konu üzerine birçok tartışmamız oldu. Ancak kendi açımdan bakınca özellikle üç ay ara verdikten sonra maçlarda oynamak istemezdim gibi geliyor

Avery Bradley, Trevor Ariza, Davis Bertans gibi isimler, Orlando’da oynanacak sezonun devamı niteliğindeki maçlarda yer almayacaklarını açıklasalar da yıldız oyuncuların çoğunun karşılaşmalara forma giymeleri bekleniyor. Ancak ülke genelinde ve Florida’da Coronavirüs vakalarının artmasıyla birlikte sezonun iptal edilmesi olasılığı halen gündemde.