Dwight Howard: “Basketbol ya da Herhangi Bir Eğlenceye Şu An İhtiyacımız Yok.”

Dwight Howard: “Basketbol ya da Herhangi Bir Eğlenceye Şu An İhtiyacımız Yok.”

15 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Los Angeles Lakers‘ın tecrübeli pivotu Dwight Howard, sezonun devam etmemesi konusunda açıklamalarda bulunan Kyrie Irving ve arkadaşlarına destek çıktı.

Bu sezon Lebron ve Davis liderliğinde en büyük şampiyonluk adaylarından biri olan Lakers’ın pivotu Howad, Irving’in pandemi artı yaşanen toplumsal huzursuzluk döneminde sezonun devam etmemesi yönündeki fikirlerine katıldığını açıkladı.

Bir bildiri yayınlayan Howard, şu ifadeleri kullandı:

Kyrie’ye katılıyorum. Basketbol ya da herhangi bir eğlenceye şu an ihtiyacımız yok. Bu sadece dikkati başka yöne çekmeye yarayacak. Elbette biz oyuncularınkini değil ancak bizim imkanlarımız toplumun geri kalanına göre çok daha geniş. Onlar için en ufak bir dikkat dağıtıcı, oyalayıcı içerik asla durmayacak bir hareketin aşağı inmesine sebep olabilir. Hiçbir şeye ilk NBA şampiyonluğumu kazanmak kadar bağlanamam ama halkımın birliği şampiyonluktan bile büyük bir olgu. Bazı şeyleri çözene kadar basketbol yok!

Geçtiğimiz günlerde NBPA ve NBA yönetimi ile birlikte sezonun devam etmemesi konusunda fikirlerini iletmek üzere bir telekonferans düzenleyen, NBA ve WNBA oyuncularından oluşan 80 kişilik grubun içinde Howard da yer alıyordu.

Eski günlerinden uzak olsa da bu sezon Lakers rotasyonunda iyi işlere imza atan Dwight Howard, forma giydiği 62 maçta 7.5 sayı, 7.4 ribaund istatistikleri ile mücadele etmişti.