Ekrem Memnun, Sezon Öncesi Değerlendirmelerde Bulundu

Galatasaray NEF‘in başantrenörü yeni sezon öncesi açıklamalarda bulundu.

Sarı kırmızılıların medya günününde GS TV’ye açıklamalarda bulunan koç Ekrem Memnun şu ifadeleri kullandı:

“Yoğun bir dönem. Maalesef ufak tefek sezon başı sakatlıklardan çok yaşadık. Şu ana kadar hiç tam takım olamadık ama verimli de geçtiğini düşünüyorum. Bir oyun kültürü oluşturmaya çalışıyoruz. Beraber yaşama, beraber mücadele etme kültürünü oturtmaya çalışıyoruz. Bununla ilgili ciddi adımlar attığımızı düşünüyorum. Kazanmak tabii ki harika bir şey, o kültürü de oturtmak istiyoruz ama oynadığımız hazırlık maçlarının sonuçları da iyi. İçerik olarak daha istediğimiz seviyede bir takım olamadık. Gelişmemiz gereken çok yönümüz var. Bu da çok normal.

Bu takımın iki oyuncu hariç bütün oyuncuları ilk defa bir araya geliyor ve sakatlıklardan dolayı beraber de çalışamadık. Ama oyun kültürünü, Galatasaray kültürünü, oluşturmak istediğimiz takım kültürünü yavaş yavaş anlıyoruz. Uyum sağlamaya başladılar.

İstediğimiz seviyede değiliz, onun için bu maçları oynuyoruz. Maçlarda dönem dönem iniş çıkışlar yaşıyoruz. Çok iyi oynadığımız dönemler oluyor, çok iyi oynayamadığımız dönemler oluyor. İşte bu çok iyi oynadığımız dönemleri oyunun tamamına yaymak için çalışıyoruz. Amacımız bu. Her gün biraz daha iyiye gidiyor. Mücadele hep orada, bu sevindirici bir şey. Genel olarak fiziksel mücadele orada. Konsantrasyon seviyemizi, anda kalmayı, hep bir sonraki pozisyonu düşünmeyi oturtmak, bu anlayışı oluşturmak istiyoruz. Her şey iyi olacaktır diye inanıyor ve umut ediyoruz.

Sadece maçları değil, antrenmanları, beraber olduğumuz her anda takımı sürekli gelişim odaklı kafa yapısına getirebilmek için uğraşıyoruz. Orayı da öyle kullanacağız. Kazanıyoruz, kaybedebiliriz de. Şu aşamada bunlar önemli değil. Önemli olan asıl aşamaya hazır gelmek. Amacımız oraya en hazır şekilde gelebilmek. Dediğim gibi zamana ihtiyacımız var. Çok yeni bir takım. Bir anda her şey çok iyi oluyorsa onda da bir sorun olması lazım. Bu bir süreç, gelişim süreci. Hiçbir şey kolay olmuyor. Bunu beraber yaşayarak, zorluklarla karşılaştığımızda tepkilerimizi öğrenerek en iyi hâle gelmek istiyoruz.”

GS TV