Şampiyonlar Ligi Elemeleri Çeyrek Final İlk Gün Sonuçları

FIBA Şampiyonlar Ligi elemelerinde çeyrek final maçlarının ilk günü tamamlandı.

Pandemi önlemleri nedeniyle 4 farklı şehirde organize edilen 8 maçın 6 tanesi ilk günde tamamlandı. Yarı finale yükselen ve normal sezon gruplarına kalma şansı devam eden 3 takım da belirlenmiş oldu.

Günün ilk maçında Estonya’nın Talinn şehrindeki Saku Suurhall salonunda Avusturya temsilcisi Kapfenberg ile Litvanya ekibi Juventus Utena karşı karşıya geldi ve kazanan 68-90 ile Juventus oldu, yarı finalde Alman ekibi Brose Bamberg’in rakibi oldular.

İkinci maç Yunanistan’ın Peristeri kentinde oynandı. Hırvatistan şampiyonu KK Split, rakibi Kıbrıs şampiyonu AEK Larnaca’yı 50-65 gibi farklı bir skorla geçerek yarı finale yükseldi ve İsviçre temsilcisi Fribourg’un rakibi oldu yarı finalde.

Günün en çekişmeli geçen maçı ise İtalya’nın Treviso kentindeki Palaverde salonunda oynandı. Hollanda şampiyonu ZZ Leiden, Belçika ligi finalisti Belfius Mons-Hainaut’u De Jong’un son saniye basketiyle 74-76 ile geçerek yarı finalde Belarus şampiyonu Tsmoki Minsk’in rakibi oldu.

Diğer maç ise yine Estonya’nın Tallinn şehrindeki Saku Suurhall salonunda oynandı. Estonya şampiyonu BC Kalev, rakibi Portekiz şampiyonu Sporting’i 69-86 gibi farklı bir skorla geçerek yarı finale yükseldi ve Karadağ finalisti Mornar Bar ile eşleşti.

5. maç yine Yunanistan’ın Peristeri kentinde oynandı. Romanya şampiyonu Cluj Napoca rakibi Finlandiya ekibi Salon Vilpas’ı 106-97 ile geçerek adını yarı finale yazdırdı ve Yunan ekibi Peristeri’nin rakibi oldu.

Günün son maçı yine İtalya’nın Treviso kentinde, Palaverde salonunda oynandı. Ev sahibi konumundaki İtalyan ekibi, rakibi Britanya şampiyonu London Lions’ı zorlanmadan, 62-89 ile geçerek yarı final biletini kaptı ve Danimarka şampiyonu Bakken Bears’ın rakibi oldu.