Ergin Ataman

Ergin Ataman Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Posted by

Anadolu Efes ekibinin deneyimli koçu Ergin Ataman yeni sezon öncesinde önemli açıklamalara imza attı. Spor tarihinde en büyük haksızlığa uğramış takımlardan birinin de Anadolu Efes olduğunu belirten koç, önceki sezona ilişkin de konuştu. EuroLeague’in pandemi sebebiyle sona erdirilmeden önce otoriteler tarafından şampiyonluğun en önemli adayının kendi takımları olarak gösterildiğini vurguladı. Kendilerine karşı yapılan büyük bir haksızlık olduğunu söyleyen teknik isim, pandemi sebebiyle maçların durdurulmasının haklı bir karar olduğunu belirtti. Fakat sezonun sona erdirilmesinin geçerli bir sebebi olmadığını ve artan maliyetlere rağmen kadroyu koruduklarını söyledi.

Yeni sezona aynı heyecanla yarım bırakılan hikayeyi devam ettirebilmek adına başladıklarını belirten basketbol koçu, kitabına ilişkin de birkaç yorumda bulundu.

Zafere Giden Yol isimli kitabı ile ilgili değerlendirmede bulunan Ataman, kitabın bir biyografi olarak söyleşi şeklinde olmasının, okunmasını daha kolay hale getirdiğini belirtti.

6 Maç Kala Lig İptal Oldu

Öte yandan, hikayeyi kendini sevmeyenlerin okuyarak sevmesi için yazmadıklarını vurgulayan Ergin Ataman, kendinden sonrakilere yön verebilmek adına yazdıklarını ifade etti.

Spor tarihinde en büyük haksızlığa uğramış takımlardan birinin de Anadolu Efes olduğunun altını çizen teknik isim, normal sezonun bitmesinde yalnızca 6 maç kala en yakın rakibinden 2 galibiyet önde olan bir takım olduğunu anımsattı ve Tüm otoriteler tarafından şampiyonluğun en büyük adayı olarak gösterildiklerini söyledi.

Güncel Yazılar