Ergin Ataman’ın Hayatı Kitap Konusu Oldu

Ergin Ataman’ın Hayatı Kitap Konusu Oldu

16 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türk basketbol tarihinin efsanelerinden biri olan Ergin Ataman’ın hayat hikayesi kitap haline getirildi. Fanatik Kitap imzasıyla yayımlanan kitabın lansmanında online basın toplantısı gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen online basın toplantısında Başantrenör Ergin Ataman, merak edilenleri cevapladı.

Türk basketbol tarihinin en önemli isimlerinden biri haline gelen Ergin Ataman, ilham veren hayat hikayesi ile ‘Zafere Giden Yol’ kitabına konu oldu. Fanatik Kitap imzasıyla hazırlanan kitabın lansmanında ise online basın toplantısı düzenlendi.

Gökhan German ve Hamit Turhan tarafından kaleme alınan nehir söyleşi tarzındaki kitap, şimdiden büyük ilgi gördü. Basketbol kariyeri sürecinde önemli başarılara imza atan ve adını tarihe altın harflerle yazdıran koç, online basın toplantısında takımına ilişkin de konuştu.

Yapmış olduğu açıklamalarda kitap fikrinin Gökhan German’ın kendisini aramasıyla başladığını belirterek, Hamit Turhan ile gençlere yol gösterecek nitelikte bir kitap hazırlanmak istediğini ifade etti. Bu tarz bir çalışmayı her zaman yapmak istediğini söyleyen Ataman, yoğunluk nedeniyle çekimser yaklaştığını belirtti.

Basketbolla tanışmasının, bugüne kadar çalışmış olduğu takımlardaki maceralarının kitapta yer aldığını ifade eden koç, antrenörlüğe 20’li yaşlarda başladığını söyledi.

Larkin Uzun Süre Olmayabilir

Öte yandan Shane Larkin ile de konuşan Ergin Ataman, henüz Türk formasıyla mücadele etmediği için Türk statüsünde gözükmediğini ekledi. Bu sorunun çözülememesi durumunda ise uzun bir süre oynatılamayacağının bilgisini verdi.

Güncel Yazılar