Eski Beşiktaşlı Brown ve NBA Yıldızı Ariza Akatlar Salonu’nda Çalışıyorlar!

Eski Beşiktaşlı Brown ve NBA Yıldızı Ariza Akatlar Salonu’nda Çalışıyorlar!

15 Eylül 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA takımlarından Portland Trail Blazers‘ın yıldız isimlerinden olan Trevor Ariza, Orlando fanusunda oynanan maçlarda takımyla birlikte yer almadı ve çalışmalarını Beşiktaş‘ın Akatlar Spor Salonu’nda sürdürüyor.

Yeni sezona hazırlıksız girmek istemeyen tecrübeli forvet, Beşiktaş kulübü ile üvey babası nedeniyle yakın bir ilişkiye sahip. Gerçek babası gibi sevdiğini söylediği Kenny McClary 1994-195 yıllarında ülkemizde Beşiktaş forması giymişti ki halihazırda Beşiktaş’ın başantrenörü olan Burak Bıyıktay’ın da takım arkadaşıydı.

35 yaşında olan Miami doğumlu tecrübeli oyuncu aynı zamanda büyük babasından gelen Turks & Caicos Adaları kökenlerine de sahip. Bu adaların ismi de “Türk kavuğu kaktüsü”nün (tepesinde o zamanki Türklerin başlığı, yani adının verildiği dönemin Osmanlı kavuk ya da fesine benzer yünlüce kırmızı bir yumak bulunan bu kaktüs türünün) ana vatanı olmasından gelmektedir.

Uzun NBA kariyerinde New York Knicks, Orlando Magic, Los Angeles Lakers, Houston Rockets, New Orleans Hornets, Washington Wizards, Phoenix Suns, Sacramento Kings ve Portland Trail Blazers formalarını terleten Ariza, 2009 yılında rahmetli Kobe Bryant’ın liderlik ettiği Lakers ile de bir NBA şampiyonluğu yaşamıştı.

Ariza 15 yıllık NBA kariyerinde toplam 1064 maçta görev alırken 10.5 sayı, 4.8 ribaund, 2.2 asist istatistikler ile mücadele etmişti. Bu sezon ise pandemi öncesi 53 maçta ortalama 8.0 sayı, 4.6 ribaund, 1.7 asist istatistikler ile katkı vermişti Portland’a.