Adana Basketbol Kulübü 1 Oyuncuda Kovid-19 Olduğunu Açıkladı

14 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Lig’inde mücadele eden Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Kulübü, bir oyuncusunda Kovid-19 tespit edildiğinin bilgisini verdi.

Türkiye’de basketbolda yeni sezon hazırlıklarına devam edilen süreçte, Kovid-19 vakalarındaki artış endişeye neden oluyor. Edinilen bilgilere göre Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Lig’de mücadele eden Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Kulübü, bir oyuncusunda koronavirüs tespitdildiğini duyurdu.

Bir sporcunun Kovid-19 testinin pozitif çıktığını duyuran Adana ekibi, konuya ilişkin açıklamayı sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdi.

Tüm dünyada etkisini göstermekte olan yeni tip koronavirüs salgını, beraberinde pek çok alanda da olumsuz etkilerin yaşanmasına neden oldu. Özellikle de sportif faaliyetlerde aksamalara neden olan pandemi sürecinde, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından da tüm ligler şampiyon ilanı söz konusu olmadan iptal edildi.

Tedavisine Başlandı

Türkiye’de basketbol liglerindeki beyaz sezon ilanının ardından ise uzun zaman geçti ve yeni sezon için hazırlıklar başladı. Antrenmanlar ve hazırlık maçları ile yeni sezona hazırlık yapan spor kulüplerinde ise art arda gelen Kovid-19 vakaları endişeye neden oldu.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Lig’de mücadele eden Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol Kulübü de bir oyuncusunda Kovid-19 tespit edildiğini açıkladı.

Konuya ilişkin açıklamayı sosyal medya hesabı üzerinden yapan takım, sporcunun ev izolasyonuna alındığını ve tedavisinin de başladığını belirtti.

Güncel Yazılar