Alexey Shved İçin Çin’den Cömert Teklif

Alexey Shved İçin Çin’den Cömert Teklif

24 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele eden Khimki ekibinin başarılı skorer ismi Alexey Shved, yüksek bir teklif aldı ve ret cevabı verdi. Yıldız basketbolcuya teklif veren ülke ise Çin oldu.

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde mücadele veren Khimki ekibinin efsane basketbolcusu Alexey Shved, Çin’den almış olduğu teklifi reddetti. Konuya ilişkin açıklama ise sporcunun menajeri Obrad Fimic’ten geldi.

Çin’den gelen maddi anlamda güçlü teklifi sporcunun reddettiğini söyleyen Obrad Fimic, Rus oyuncunun önceliğinin NBA olduğunu belirtti.

Bu yaz Khimki ile sözleşmesi sona erecek olan skorer basketbolcunun, Avrupa’dan da çok sayıda talibi olduğu bilinmekteydi. Bu süreçte ise Çin ekiplerinin gündeminde yer alan Shved için, yüksek bir meblağ teklif edildi. Fakat sporcunun hedefinde NBA olduğu için bu teklifi reddetti.

Tüm Teklifleri İyi Değerlendirmeliyiz

Konuya ilişkin konuşan menajer Fimic, son günlerde Alexey Shved ile yanlış bilgilerin yayıldığını söyledi. NBA haricindeki en iyi basketbolculardan biri olarak transfer dönemine serbest giren oyuncunun, Khimki’nin bir parçası olmaktan da memnun olduğunun altını çizdi. Moskova’da yaşamayı sevdiğini de ekleyen menajer, Çin’den de çok cömert bir teklif aldıklarını ve kabul etmediğini ekledi.

Ayrıca basketbolcunun tüm teklifleri iyi bir şekilde değerlendirerek, kariyeri adına en doğru kararı vermeleri gerektiğine de dikkat çekti.

Güncel Yazılar