Euroleague İçin Karar Toplantısı Pazartesi Günü

Euroleague İçin Karar Toplantısı Pazartesi Günü

23 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Euroleague için devam kararına ilişkin henüz net bir karar açıklanması beklenmeye devam ediyor. Son kararın ise Pazertesi günü gerçekleşecek olan basın toplantısının ardından belirleneceği bildirildi.

Yeni tip koronavirüs sürecinde askıya alınan liglerden biri de Euroleague oldu. Devamına ilişkin kararın henüz net olarak belirlenmemesi üzerine, belirsizlik durumu ise hala yaşanıyor. Konuya ilişkin karar ise CEO Jordi Bertomen ve 11 hissedar kulübün toplantısının ardından belirlenecek.

Euroleague CEO’su Jordi Bertomen ve 11 hissedar kulübün de içerisinde bulunacağı yönetim kurulunun Pazartesi günü bir araya geleceği duyuruldu. Karar için ise 6 oyun yeterli olacağı öğrenildi.

Eşitlik Durumunda Bertomen Oy Verecek

Gerçekleşecek toplantıda, oyların eşit çıkması durumunda ise CEO Bertomen’in oy kullanacağı paylaşıldı.

Toplantının hemen sonrasında ise aynı gün TSİ saatler 17:30’u gösterdiğinde Euroleague için bir basın toplantısı yapacak. Ve böylelikle ligde sezonun devam edip etmeyeceğine ilişkin son karar da bildirilmiş olacak.

Öte yandan toplantıda A lisansı bulunan 11 kulübün, sezonu devam ettirmek adına ne tür oy verip vermeyeceği ise büyük bir merak konusu oldu. Karar için yalnızca 6 oy yeterli olurken, eşitlik durumunda da CEO’nun oy vereceği ve buna göre karar verileceği eklendi.

Güncel Yazılar