Euroleague Takımları Thomas’ın Peşinde

Euroleague Takımları Thomas’ın Peşinde

16 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague‘de henüz 2019-20 sezonunun akibeti belli değil ama takımlar ligin askıya alınmasıyla birlikte yeni sezonun kadro yapılanmalarına başlamış durumdalar.

Transfer piyasasında takımlar en çok ilgilendiği isimlerden biri de Panathinaikos ile yollarını ayırması beklenen Birleşik Amerikalı forvet DeShaun Thomas. Tecrübeli forvet Gill ile yollarını ayırması beklenen Khimki, Scola’nın yerini doldurmak isteyen Olimpia Milano ve Zenit‘in listesinde yer alıyor.

2.01 metre boyunda olan 28 yaşındaki solak forvet, sezon askıya alınana kadar Euroleague sahnesinde 28 maçta ortalama 29.4 dakika süre alırken 13.9 sayı, %35.9 3sayı, 4.4 ribaund, 1.0 asist istatistikleri ile katkı vermişti.

Genellikle 4 numarada izlediğimiz Thomas, etkili dış şutları, tempoya yatkın olması ve ribaundşardaki savaşçı kimliği ile takımına katkı veren bir isim. Ayrıca güçlü fiziği ile 3 numara oynadığı anlarda da rakiplere alçak postta üstünlük kurabilen, çabukluk konusunda da pek sorun yaşamayan bir isim. Özetle Euroleague sahnesinde her eve lazım bir forvet. Zenit eğer Will Thomas ile yollarını ayırmayacaksa bu transfer fazla olur ama diğer taraftan Milano ve Khimki de çok iyi iş çıkaracağını ki dakikalarının da tıpkı Panathinaikos gibi yüksek olacağını düşünüyorum. Özellikle Gill ile yollarını ayıracak olan Khimki, onun için en doğru adres gibi görünüyor.