NBA’de Yer Alan 10 Takım Tesislerini Açtı

NBA’de Yer Alan 10 Takım Tesislerini Açtı

15 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Tüm dünyada etkisini hala sürdürmekte olan yeni tip koronavirüs salgını, spor dünyasında da pek çok faaliyeti durma noktasına getirdi. Bu süreçte maçların oynanamayacağı sebebiyle liglerin bir kısmı tescil edilirken, bir kısmı şampiyonunu belirledi veya süresiz askıya alma kararı aldı. Özellikle de dünyada basketbolu etkileyen Kovid-19 salgınının bir nebze hafiflemesi ile de Amerikan Basketbol Ligi olan NBA kulüplerinde hareketlenmeler başladı. Edinilen bilgilere göre antrenman tesislerini açan takımların sayısı 10’a çıktı.

Koronavirüs salgınının en fazla etkilediği ülke olan Amerika Birleşik Devletleri’nde, sporcular adına hareketlenmeler başladı. Edinilen bilgilere göre ise NBA’de antrenman tesislerini açan takımların sayısı 10’a çıktı.

Bireysel Antrenman Yapıyorlar

NBA internet sitesinde bulunan habere göre, Miami Heat, salgına yönelik alınan kararlarda gevşeme olmasının ardından antrenman tesislerini açmaya karar verdi. Uzun bir dönemdir sahaya çıkamayan ve takım antrenmanı yapamayan sporcuların eski formuna kavuşabilmeleri için de harekete geçildi.

Ligde bulunan 30 takımdan ise 10 tanesinin tesislerini açtığı ve oyuncularını bireysel antrenmanlar ile desteklediği bilgisi edinildi. Tesislerini açan takımlar arasında Portland Trail Blazers, Cleveland Cavaliers, Milwaukee Bucks, Denver Nuggets, Atlanta Hawks, Indiana Pacers, Sacramento Kings, Toronto Raptors ve Utah Jazz bulunuyor.

Güncel Yazılar