Hidayet Türkoğlu’ndan Pero Antic’e Tebrik Mesajı

Hidayet Türkoğlu’ndan Pero Antic’e Tebrik Mesajı

16 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye Basketbol Federasyonu liglerin tescil edilmesine karar verdiğini açıkladı. Benzer bir karar Makedonya Basketbol Federasyonu’ndan da geldi. Alınan karar neticesinde ise TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu da Pero Antic’e tebrik dileklerinde bulundu.

Yeni tip koronavirüs salgını tüm dünyada spor faaliyetlerinin aksamasına neden oldu. Küresel çaplı bir kriz yaşatan pandemi, dünyadaki neredeyse tüm liglerde ertelenme, tescil ve şampiyon ilanı kararı alındı. Türkiye’de ise geçtiğimiz hafta Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından liglerin geleceğine ilişkin karar alındı.

Federasyon Başkanı Hidayet Türkoğlu, ülkedeki tüm basketbol liglerinin tescil edilmesine karar verildi. Alınan karar gereği ‘Beyaz Sezon’ kararı ilan edildi. Bu karara göre ikinci sezon oynanmamış sayıldı ve şampiyon da belirlenmedi.

İnternet Sitesinde Yayınlandı

Benzer bir karar Kuzey Makedonya Basketbol Federasyonu’ndan geldi. Bu karar sonucunda federasyon Başkanı Pero Antic için ise Hidayet Türkoğlu’ndan tebrik mesajı geldi. TBF resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, Türkoğlu’nun mesajına yer verildi.

Pero Antic ve Kuzey Makedonya Basketbol Federasyonu’ndaki ekibini, her şeyi göz önünde bulundurarak oyuncuların sağlığını ön planda tuttukları için tebrik etti. Ayrıca Kovid-19 salgını sebebiyle çok zor ve öngörülemeyen bir durumda bulunduklarının altını çizerek, onların da herkesi koruyarak virüsün daha fazla yayılmasını önlemek çalıştıklarını bildiklerini belirtti. 

Güncel Yazılar