Fenerbahçe Beko Gustavo Ayon’un Peşine Düşmüş Durumda

Fenerbahçe Beko Gustavo Ayon’un Peşine Düşmüş Durumda

1 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs salgını sürecinde, Türkiye’de de tüm ligler süresiz olarak askıya alındı. Bu süreçte spor kulüpleri, antrenörler tarafından hazırlanan çalışma programlarını oyuncularına ilettiler.

 

Sporcuların bireysel olarak evlerinde çalışmalarını sürdürmüş olduğu dönemde, liglerin geleceğine ilişkin kararlar ise hala bekleniyor. Türkiye Basketbol Federasyonu da, liglerin durumuna ilişkin alınacak kararı önümüzdeki günlerde açıklayacağını duyurdu.

 

Spor kulüplerinde, kalan maçların durumu ve oynama planı için takvim hesap edilse de, bir diğer yandan da gelecek sezon hazırlıklarına başlanmış durumda. Fenerbahçe Beko ekibi de bu dönemde önemli basketbolcuları transfer listesine almış durumda.

 

Fenerbahçe Beko ekibinin transfer listesinde yer alan isimlerden biri Gustavo Ayon oldu. İspanyol devi olan Real Madrid ekibinde forma giyen sporcunun peşine düşen sarı lacivertliler, listede yıldız sporcuyu istiyor.

 

Real Madrid ekibinden Rus ekibi Zenit’e transfer olan Gustavo Ayon, sarı lacivertli yönetim tarafından yakın kadraja alınmış durumda.

 

Anadolu Efes De İstiyor

 

2.08’lik olan dev basketbolcu ile ise Fenerbahçe Beko ekibinin görüşmeye başladığı ifade ediliyor. Öte yandan başarılı sporcunun peşinde olan diğer bir takım ise sarı lacivertlilerin rakibi Anadolu Efes.

 

Gustavo Ayon için iki Türk ekibin transfer yarışına girmesi konusu ise, Avrupa spor dünyasının gündemine bomba gibi düştü.