Fenerbahçe Beko İçin Kritik Tarih 15 Haziran

Fenerbahçe Beko İçin Kritik Tarih 15 Haziran

2 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Turkish Airlines Euroleague‘de 2019-20 sezonunun pandemi nedeniyle resmen iptal edilmesinin ardından takımlar yeni sezonun yapılanması için şimdiden çalışmaya başladılar.

Temsilcilerimizden Fenerbahçe Beko‘nun da bu yola girebilmesi için beklediği en önemli konu koç Zeljko Obradovic‘in kararı elbette.

Sky Sport İtalya’nın haberine göre Sırp koçun geleceği 15 Haziran’a kadar netlik kazanmış olacak, Fenerbahçe Beko ile yola devam edip etmeyeceği belli olacak.

Bu kararın ardından 3 önemli oyuncunun da durumu netlik kazanacak. Eğer koç Obradovic’in takımda kalmayacağı kesinleşirse, 3 ismin de takımdan ayrılması bekleniyor:

Eski takımı Olympiakos ile prensipte anlaşan ancak koç Obradovic’in kararını bekleyen Kostas Sloukas, Olimpia Milano‘nun ısrarla istediği ama öncelikle koç Obradovic’in kararını beklemek isteyen Gigi Datome ve zaten Haziran sonunda kontratı sona erecek olan, Maccabi Tel Aviv ve Kızıl Yıldız’ın ilgilendiği Nikola Kalinic.

3 ismin de koç Obradovic’in kalması durumunda yönetimle masaya oturup maaş indirimi konusunda pazarlıklar yaparak anlaşmaya sıcak baktığı söyleniyor. Ancak koçun ayrılması durumunda sarı lacivertlilerde köklü bir revizyonun olacağını söylemek hiç yanlış olmaz.