Fethiye Koçu Alkım Ay: “Yabancılar İçin Acele Etmeden Doğru Karar Vermeliyiz.”

Fethiye Koçu Alkım Ay: “Yabancılar İçin Acele Etmeden Doğru Karar Vermeliyiz.”

20 Eylül 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

ING Basketbol Süper Ligi‘nin yeni takımı Lokman Hekim Fethiye Belediyespor‘un koçu Alkım Ay, yabancı transferi konusunda aceleci davranmayıp doğru karar vermek istediklerini belirtti.

Ay, takım olarak çalışacak fazla zamanları olmayacağı için Avrupa’yı bilen yabancıları tercih edeceklerini belirterek DHA’ya şu açıklamaları yaptı:

Sezonun ilk dört maçını, Avrupa kupalarında mücadele eden Pınar Karşıyaka, Galatasaray, Fenerbahçe ve Bursaspor gibi güçlü rakipler ile oynayacağız. Bu fikstürü bir avantaj olarak değerlendiriyoruz çünkü gerçek rakiplerimizle karşılaşmak için zamanımız olacak.

Yabancı transferinde aceleci değil, sağlam ve doğru adımlar atmak için çalışıyoruz. Avrupa’yı bilenler önceliğimiz olacak.

Yerli kadromuzu kurarken, BSL olasılığını da öngörerek hareket etmiştik. Yerli oyuncu almayız demiyorum ama amacımız yola çıktığımız oyuncularla sezonu tamamlamak.

İlk maçımızı gelecek hafta Pazar günü deplasmanda Karşıyaka ile yapacağız. Hafta içinde iki yabancı transferini gerçekleştirebiliriz.

DHA