Anadolu Efes Yıldızlarından Önemli İtiraflar

20 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Anadolu Efes ekibinin başarılı oyuncusu Bryant Dunston önemli açıklamalara imza attı. Önceki sezon her iki ligin de zirvesinde olduklarını söyleyen tecrübeli sporcu, liglerin ise koronavirüs salgını nedeniyle sona erdiğini hatırlattı.

Anadolu Efes ekibinde forma terleten deneyimli yıldız, koronavirüs salgını sebebiyle kayıp giden olası şampiyonluklar olduğunu belirtti. Hikayeye ise kaldıkları yerden devam etmek gerektiğini ekledi. Öte yandan medya günlerinde açıklama yapan diğer Efes oyuncusu Tibor Pleiss de,  her zaman başarıyla aç bir yapısı olduğunu belirtti. Kendini de her zaman o seviyelerde tutmaya çalıştığını vurgulayarak, başarısının arkasındaki nedenin başarıya olan açlığı olduğunu söyledi.

Durup dinlenmeden çalıştığına vurgu yapan oyuncu, antrenmanlarda da 1.5 saate kadar çalıştığının bilgisini verdi. Ve bunun da bu seviyelerde kalmasında son derece etkili olduğunu belirtti.

Efes Daha Rahat

Takımın Başantrenörü Ergin Ataman’ın ise Galatasaray ve Anadolu Efes takımları arasında fark yaratmasındaki etken sorusuna da cevap veren Tibos Pleiss, ikisinde de benzerlikler olduğunu ifade ederek, Anadolu Efes ekibinin daha rahat olduğunu belirtti. Bunun en başlıca nedenlerinden birinin de sarı kırmızılı takımda oyun kurucu pozisyonunda olmak olduğunu belirtti. Söz konusu sıkıntılar nedeniyle de hocanın gerildiğini fakat Efes’te bu pozisyonda çok seçenek olduğu için daha rahat bir ortam olduğuna dikkat çekti.

Güncel Yazılar