Fransa Jeep Elite Pro A 2019-20 Sezonunu İptal Ediyor

Fransa Jeep Elite Pro A 2019-20 Sezonunu İptal Ediyor

19 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Fransa’da ligleri yöneten LNB kurumu artık 2020-21 planlarını yapmaya başladı.

Özetle coronavirüs salgını nedeniyle Avrupa’da bir lig daha sezonu iptal edecek.

Daha önce yapılan açıklamaya göre Fransa JeepElite Pro A‘nın akibeti 27 Mayıs’ta belirlenecektir. Ancak L’Equipe’in haberine göre lig yönetimi LNB şimdiden gelecek sezonun hazırlıklarına konsantre olarak çalışmalarına başladı.

Haberin detaylarında, lig yönetiminin hem Pro A hem de Pro B’de yer alan takımlara 2020-21 sezonunda kaç takımın mücadele edeceğini ve sezonun ayrıntıları hakkında bir mektup gönderdiği belirtildi. Ayrıca mektupta lig yönetimi takımlara bir kaç öneride de bulundu ve takımlar da 27 Mayıs’ta toplanacak kurulda bu çözümler hakkında oylama yapacaklar.

Takımların yapacağı bu oylamada önemli konular arasında gelecek sezonun 18 ya da 20 takımla oynanması ve sezonun tamamının ya da bir bölümünün seyircisiz oynanması gibi hususlar da yer alıyor.

LNB yönetiminin takımlara gönderdiği bu mektup aslında söylentileri bitirmiş oldu ve pratikte de 2019-20 sezonunun artık yeniden başlamayacağı doğrulanmış oldu. Fransa’da daha önce başbakan Edouard Phillippe, Eylül ayına kadar ülkede spor organizasyonlarının yapılmasına izin verilmeyeceğini açıklamıştı.

Pro A askıya alınmadan önce Monaco, Asvel ve Dijon 21 galibiyet, 4 mağlubiyetle ilk 3 sırayı paylaşıyorlardı. Boulazac ile Roanne 8 galibiyet, 17 mağlubiyetle 15 ve 16.sırada yer alırken, Gravelines 7 galibiyet, 18 mağlubiyetle 17.sırada ve Le Portel ise 4 galibiyet, 20 mağlubiyetle 18.sırada yer alıyordu.