Galatasaray Yeni Sezona Hazır Olduğunu Duyurdu

Galatasaray Yeni Sezona Hazır Olduğunu Duyurdu

13 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Galatasaray ekibi gelecek sezon hazırlıklarına devam ediyor. Edinilen bilgilere göre sarı kırmızılı takımın yeni sezon öncesindeki kadro çalışmaları ise tamamlandı.

Koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de tüm basketbol ligleri şampiyon ilan edilmeden tescile gitti. Beyaz Sezon ilanının ardından ise spor kulüpleri yeni sezonun transfer hazırlıklarına yönelmeye karar verdi.

Liglerin ertelenme kararının olduğu dönende hazırlıklara başlayan Galatasaray Basketbol Takımı için ise yeni sezon hazırlıklarının tamamlandığı öğrenildi.

Konuya ilişkin sarı kırmızılı kulübün internet sitesi üzerinden açıklama yapıldı. Açıklamada belirtilen bilgiye göre de Galatasaray Kadın Basketbol Takımı’nın 2020-2021 sezonunun kadrosunun tamamlandığı bilgisi öğrenildi.

Yeni sezon transfer çalışmaları çerçevesinde toplam 9 oyuncu ile sözleşme imzalayan cimbom, bu süreçte çok fazla ayrılık da yaşadı.

İddialı İsimlerle Anlaşıldı

Yabancı oyuncu rotasyonu için çalışmalarını tamamlamış olan sarı kırmızılı takım, ilk olarak önceki sezonda forma giyen skorerlere yöneldi. Bria Hartley ile sözleşme yenilemeye giden sarı kırmızılı kulüp, Mercedes Russell ile de anlaştı.

Ayrıca 2020 WNBA Draftları’nda ilk tur beşinci sırada yer alan Bella Alarie de sözleşme imzalanan isimlerden biri oldu.

Gelecek sezon için son derece iddialı bir kadroya imza atan cimbom, şampiyonluğa da böylelikle kafa tuttu ve ön adaylığını koymuş oldu.

Güncel Yazılar