Galatasaray’ın Efsane 15 Numarası Ali Kazaz Hayata Gözlerini Yumdu

Galatasaray’ın Efsane 15 Numarası Ali Kazaz Hayata Gözlerini Yumdu

30 Mart 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Geçmişte Galatasaray’da oynayan ve A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın da başarılı oyuncularından olan Ali Kazaz hayatını kaybetti.

A Milli Erkek Basketbol Takımı’nın yanı sıra Galatasaray Spor Kulübü Basketbol Takımı için de büyük efsanelerden biri olan Ali Kazaz hayatını kaybetti. Acı haber ise, Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından yapıldı. Federasyon, Kazaz’ın hayatını kaybettiğini dün duyurdu.

Duruma ilişkin yapılan açıklamada, Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun geçmiş zamandaki üyelerinden olan Ali Kazaz’ın hayatını kaybettiği bildirildi. Derin bir üzüntü ile öğrenildiği belirtilen acı haberin bildirisinde, sporcunun uzun yıllar boyunca Galatasaray ekibine kaptanlık yaptığı ve A Milli Erkek Takımı için de önemli bir oyuncu olduğu ve ay yıldızlı formayı giydiği vurgulandı.

Galatasaray’dan Da Baş Sağlığı Mesajı Geldi

Öte yandan Galatasaray takımında basketbol şube sorumluluğu görevini de üstlenmiş olduğu belirtilen oyuncu için, Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenleri için de baş sağlığı dileklerinde bulunuldu.

Acı haberi duyuranlarda biri de Galatasaray Spor Kulübü oldu. Yenilmez Armada’nın 15 numarası olan ve 1950 ve 1960’lı senelerin efsane oyuncu ve kaptanlarından olan Ali Kazaz’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsünün yaşandığını belirten sarı kırmızılı kulüp, kulüpte bir süre Basketbol Şube Yöneticiliği görevini de yapmış olan merhum için Allah’tan rahmet, ailesi ve sevenleri için de baş sağlığı dileklerinde bulunuldu.