Gaziantep Koçu Açık, Kamp Dönemi ve Yeni Sezon Hedefleri Hakkında Konuştu

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Gaziantep Basketbol‘un koçu Tutku Açık, kulüp resmi YouTube hesabına bir röportaj verdi.

Bolu’da devam eden kampı değerlendiren Açık, takıma yeni oyuncuların dahil olduğunu belirterek konuşmalarına şöyle başladı:

Genel anlamda mücadele gücü yüksek, tempolu oyuna müsait sahanın iki kenarında, defansta, hücumda çok üst düzey şekilde mücadele edebilme hedefiyle yola çıktık. Belli bir düzeyde hatta istediklerimizi yapabilecek seviyede olduğumuzu biliyorum.

AA

Verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini ifade eden Açık, şöyle devam etti:

Şu ana kadar iki hafta geçirdik. Bu sürede çok özveriyle çalıştılar. Genel anlamda kampın gidişatından çok memnunum. Ufak tefek sakatlıklarımız oldu ama yaklaşık 12 günlük kamp dönemimizin son günlerindeyiz. Teknik ve taktik olarak dikkatleri üs seviyedeydi. Tabii sezon başlangıcı. Beraber oynamamamın verdiği dezavantaj var. Bu kamp dönemi açıkçası bu tarz sıkıntıları giderme açısından çok önemli. Dolayısıyla çok verimli bir dönem geçirdik.

AA

Açık, taraftarın önünde basketbol oynamayı çok özlediğini dile getirerek, “Oyuncu, taraftar varken daha çok motive oluyor. Umarım bu sene taraftarımızla birlikte hedeflerimizi yakalarız” yorumunda bulundu.

Kaynak: AA

Resim