Messina: “Melli’nin Fenerbahçe’deki Oyuncu Olmasını İstiyorum.”

Turkish Airlines Euroleague‘de mücadele edecek olan İtalya Lega Basket Serie A ekiplerinden AX Armani Exchange Olimpia Milano‘nun tecrübeli koçu Ettore Messina yeni sezona dair açıklamalarda bulundu.

Milano, geçen sezon tam 29 yılın ardından Euroleague’de tekrar Final Four’da yer almış, koç Messina Avrupa’ya döndükten ve pandemi sonrası tamamlanabilen ilk sezonda takımını zirvedeki ekipler arasına taşımayı başarmıştı.

Kulübün resmi internet sitesinde yer alan röportajda Messina, hem geçen sezonu hem de yeni transferlerle beraber gelecek sezonu değerlendirdi. Takımın yenilenmiş yapısı hakkında şu ifadeleri kullandı:

Takımdaki derinlik ve fiziksel mücadele arzusunun arttığını, topu paylaşma kabiliyetinin geliştiğini düşünüyorum. Kevin Punter’ın savunmadaki değişmelere hücum etmesi gibi özellikleri arayacağız ve bu sebeple de çözümler bulmamız gerekecek. Muhtemelen o çözümleri bulacağız. Vlado Micov ve Michael Roll’un aldıkları sürelerde bize kattıkları kaliteyi, Zach LeDay’in en azından İtalya Kupası’nda sakatlanana kadarki enerjisini yerine koymamız gerekecek. Hem Mitoglou hem de Ricci bunu sağlayabilir ama hepsinin ötesinde bence bu sezon rotasyonda farklı bir derinlik var.

Olimpia Milano Resmi Web Sitesi & Eurohoops

Nicolo Melli‘nin takıma katılması ile ilgili de konuşan Messina, şunları söyledi:

Nicolo Melli‘nin Fenerbahçe‘deki ve daha önce Bamberg‘deki oyuncu olmasını, milli takımdaki oyuncu olmasını istiyorum. Her yıl biraz daha olgunlaştı, iki pozisyonu birden oynayabiliyor ve hücumu kolaylaştırabiliyor. Köşeye çekilip hücumu bitirmeyi bekleyen bir oyuncu değil. Dahası, takım arkadaşları ile konuşabilen ve onlara örnek olan bir oyuncu. Bu da önemli bir değer.

Olimpia Milano Resmi Web Sitesi & Eurohoops