Gigi Datome Olimpia Milano Kararına İlişkin Konuştu

Gigi Datome Olimpia Milano Kararına İlişkin Konuştu

4 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Fenerbahçe Beko ekibi ile yollarını ayıran Gigi Datome, bu yaz Olimpia Milano ekibi ile anlaşmaya vardı. Yeni kulübü ile imza törenine katılan yıldız basketbolcu, basın açıklaması yaparak transferini değerlendirdi.

Olimpia Milano ile olan transferine ilişkin konuşan Gigi Datome, yeni kulübünün hedefleri ve yapısı bakımından büyümekte olan bir kulüp olduğunu belirtti. Her zaman İtalya’da bir şeyler kazanma düşüncesi olduğunu ifade eden oyuncu, yurtdışındaki yolculuğunun da güzel olduğunu ekledi.

Fakat bundan sonra İtalyan takımda kazanmak istediğinin altını çizerek, diğer yanda Armani, Milan ve Olimpia’nın olduğunu söyledi.

Fenerbahçe’ye Teşekkür Dilekleri

Ettore Messina gibi bir koçla oynamak için sabırsızlandığını belirten Gigi Datome, sabırsızlandığı takım arkadaşlarının da olduğunu ekledi. Ve hepsinin de kendisi adına fazlasıyla motive edici olduğunu belirtti.

Fenerbahçe’nin kendisine çok şey verdiğini ve çok yakın bir kulüp olduğunu da ifade eden oyuncu, ayrılık için de doğru adımları atmak adına beklediğini ifade etti. Kontratından çıkmak için şans verdiği için de sarı lacivertli kulübe  teşekkür dileklerinde bulundu.

NBA sonrasında mümkün olan en üst düzeyde, başrol oyuncusu olarak oynamak istediğini ifade eden oyuncu, en iyi koşulların da Fenerbahçe’de olduğunu gördüğü için geldiğini belirtti. Şimdiki kararının ise farklı olduğunu vurgulayan Datome, yeni tercihinin doğru olması için de dilekte bulundu.

Güncel Yazılar