Hidayet Türkoğlu Maçların Seyirci Kararını Açıkladı

10 Eylül 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

ING Basketbol Süper Ligi’nde sezonun ilk yarı mücadeleleri için seyirci kararı çıktı. Koronavirüs salgını sebebiyle maçların seyircisiz oynanacağı belirtildi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 2020-2021 sezonunun ilk yarısı için seyirci kararını açıkladı. Yapmış olduğu açıklamada Kovid 19- salgınının tüm alanlarda olduğu gibi sporda da etkilerinin olduğunu belirten federasyon yöneticisi, Sağlık Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde sezonun ilk yarısının seyircisiz oynanması gerektiğinde karar kılındığını ifade etti. Ve alınan kararın kulüplere de bildirildiğinin altını çizdi.

Basketbolda seyircinin önemine de değinen Hidayet Türkoğlu, söz konusu sürecin hiç kolay olmayacağını ifade ederek, sporcu hayatında da hep dolu tribünler önünde performans sergilediklerini ekledi.

İkinci Yarı Seyircili Oynanabilir

Şimdi ise boş tribünlerde oynamanın çok zor olacağını söyleyen Türkoğlu, önceliğin ise her zaman insan sağlığı olduğuna dikkat çekti. Ve Ülkede artan vaka sayıları sebebiyle de ilk amacın performans gösterecek sporcular, antrenörler ve salonda görev alan arkadaşların güvenliğinin sağlanması olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanlığı’nın ve Bilim Kurulu’nun vermiş olduğu talimata göre de ligin ikinci yarısından sonra seyirci almaya başlanabileceği bilgisin paylaştı.

Ayrıca Hidayet Türkoğlu, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın da ekonomik bakımdan kulüpleri etkileyen Kovid-19 testleri hususunda talimat verdiğini belirtti.

Güncel Yazılar