Sacramento Kings’de Vlade Divac İle Yollar Ayrıldı

Sacramento Kings’de Vlade Divac İle Yollar Ayrıldı

17 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Amerikan Basketbol Ligi olan NBA’de spor kulüpleri yeni sezon hazırlıklarına devam ediyor. Edinilen bilgilere göre NBA takımından Sacramento Kings’de ise Genel Menajer Vlade Divac ile yolların resmen ayrıldığı duyurusu yapıldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs sürecinde uzun bir dönem askıya alınan NBA liginde, hareketlenmeler başladı. Sezonun kalanı 22 Temmuz itibariyle oynanmaya başlanırken, yeni sezon öncesi spor kulüplerinde ise yenilikler ve ayrılıklar yaşanmaya devam ediyor.

Amerikan Basketbol Ligi olan NBA’de mücadele eden Sacramento Kings ekibinde ise beklenmeyen bir ayrılık yaşandı. Takımın Genel Menajeri olan Vlade Divac ile yollar ayrılırken, konuya ilişkin açıklama NBA’in resmi internet sitesi üzerinden yapıldı.

NBA’in internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre eski Sırp basketbolcu olan Divac, Kings ekibindeki genel menajerlik görevinden ayrılma kararı aldı.

2015 Yılında Görevine Başlamıştı

Takımda genel menajerlik görevine ise geçici olarak Joe Dumars’ın getirildiği bilgisi edinilirken, Divac’ın yeni geçecek asıl kişinin kim olduğu merak ediliyor.

Basketbol kariyeri sürecinde NBA’De Los Angeles Lakers, Charlote Homets veSacramento King ekiplerinde forma terleten 52 yaşındaki sporcu, Kings’in genel menajerlik görevine ise 2015 yılında getirilmişti. 5 senedir de görevini sürdürmekteydi.

Güncel Yazılar