Sırbistan Basketbol Ligi Ligden Çekilmesi Sebebiyle Partizan’a Ceza Verdi

Sırbistan Basketbol Ligi, ligden çekilen Partizan’a verdiği cezaları açıkladı. Kulüp FMP Beograd’a karşı oynaması planlanan yarı final maçından çekildiği para cezası alırken, takımın baş antrenörü Zeljko Obradovic‘i ise dört maçtan men edildi.

Kulübe ligden çekildiği için yaklaşık 15.000 avro para cezası verildi.

Ne Olmuştu?

Geçtiğimiz hafta Adriyatik Ligi final serisinde Kızıl Yıldız ile oynanan serinin ikinci ve dördüncü maçlarında çıkan saha olayları sebebiyle Partizan yönetimi bir karar alarak ligden çekilmişti. Serinin ikinci ve dördüncü maçlarında taraftarların sahaya yabancı madde atması yüzünden iki maçta da hakemler oyunu durdurup soyunma odasına gitmiş ve oyunculara fiziki müdahalede bulunulmuştu.

Kulüp tarafından yapılan açıklamada, holigan anlayışın sahada oynanan oyunun önüne geçtiği öne sürülerek Sırbistan Ligi Finallerinde benzer olayların yaşanmaması adına böyle bir kararın alındığı belirtilmiş.

Zeljko Obradovic’in 4 maç ceza almasına ek olarak Partizan’ın resmi temsilcisi Dulet Karavesovic’e de 4 maç ceza verildi. Partizan kulüp direktörü Dejan Kijanovic, Sırbistan Basketbol Ligi’nde 6 ay süreyle görevinden men edildi.