İlk Hedefimiz Hollanda Maçını Kazanmak

İlk Hedefimiz Hollanda Maçını Kazanmak

19 Şubat 2020 Kapalı Yazar: Sehirspor

A Milli Basketbol Takımı, FIBA 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’ne iyi bir başlangıç yapmak için Hollanda maçını kazanmayı istiyor.

A Milli Basketbol Takımı, 21 Şubat Cuma günü Ankara’da FIBA 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri’nde Hollanda ile karşı karşıya gelecek. Şampiyonanın ilk müsabakasından galibiyet ile ayrılmayı isteyen A Milli Takım oyuncuları 24 Şubat pazartesi günü İsveç’e konuk olacak. Milli oyunculardan Melih Mahmutoğlu ve Muhsin Yaşar, karşılaşmalardan önce açıklamalarda bulundu.

Hocamızın Ne İstediğini Biliyoruz

Melih, Hollanda ile yapacakları maç öncesinde yaptığı açıklamalarda ‘’Sezon ortası olması nedeniyle Hollanda ve İsveç maçları için birlikte çok fazla idman yapma şansını bulamadık. Ancak kadro geçen seneyle hemen hemen aynı. Birbirimize alışkınız. Hocamızın ne istediğini biliyoruz.” sözlerine yer verdi.

İdmanlar için fazla vakitleri olmamasına rağmen en iyi şekilde çalıştıklarını belirten milli oyuncu, “Ankara’daki maçlarda güzel atmosfer oluyor. Her zaman iyi bir seyirci, taraftar kitlemiz oluyor. Seyircimiz önünde Hollanda maçını kazanmak istiyoruz.” dedi.

Zor Bir Maç Olacak

Başarılı basketbolcu, “Hollanda hakkında çok fazla bilgimiz yok ama önemli olan bizim sahada hem ofansif hem de defansif olarak ne verdiğimiz. En iyi şekilde mücadele edeceğiz. Hollanda maçının ardından İsveç’e gideceğiz. İsveç’te zor bir maç olacak. Ama ilk hedefimiz Hollanda maçını kazanmak.” şeklinde konuştu.

NBA’de forma giyen Türk oyuncuların A Milli takımında olmaması ile ilgili Melih, “Biz geçen sene de bu kadroyla oynadık. Avrupa Şampiyonası’na kalmayı başardık. Bu sene de aynı şekilde olacak. Bence bu kadro yeterli. Önemli olan sahaya çıkıp istenileni yapmak, sonuna kadar savaşmak.” dedi.

Anadolu Efes’te iki sezondur yüksek performans göstererek kendisinden söz ettiren Shane Larkin’in Türk vatandaşlığına geçmesi ile alakalı olarak Melih Mahmutoğlu “hayırlı olsun” temennisini iletti.

Olimpiyat Elemeleri Zor Olacak

Melih, 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmak istediklerini vurgulayarak “Olimpiyat elemeleri de zor olacak. Grubumuz zorlu ama geçebilecek güçteyiz. İnşallah olimpiyat elemelerine kadar herkes en iyi, en sağlıklı durumda olur. Ama adım adım düşünüyoruz. Öncelikle Avrupa Şampiyonası Elemeleri… Ondan sonra da olimpiyatlar için en iyi şekilde hazırlanacağız.” açıklamalarında bulundu.

İlk Maç Çok Önemli

Takımın aday kadrosunda bulunan basketbolcu Muhsin Yaşar ‘’Bu turnuvalarda ilk maç çok önemlidir. Burada iyi bir atmosfer olacak zaten. Ankara’da milli maçlarda salon hep doluyor. İlk maçı kazanıp morallenmek ve İsveç’i de yenmek istiyoruz. İsveç maçını da kazanırsak gruptan çıkma adına büyük bir adım atacağımızı düşünüyorum. İki maçı da kazanırsak büyük bir avantaj sağlarız. Grubu Hırvatistan’ın önünde ya da ardında bitireceğimizi düşünüyorum.” şeklinde konuştu.