Ivkovic’den Partizan ve Euroleague Yorumu!

Sırbistan ve Avrupa basketbolunun efsane isimlerinden Dusan Ivkovic, ülkesinin köklü takımlarından Partizan‘ın Euroleague sahnesine geri dönüşünün kolay olmayacağını açıkladı.

Bildiğiniz üzere Sırp ekibi bu sezon çok önemli hamleler yaparak 7DAYS EuroCup ve Adriyatik Ligi‘nde şampiyonluğun güçlü adayları arasında gösterilmeye başlandı. Ama efsane koça göre Euroleague bileti garanti değil.

Ivkovic, Mozzartsport’a yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kulllandı:

Partizan’ın 2022-23 sezonunda EuroLeague’de olacağını kimse garanti edemez. Tüm şartlar yerine getirirse de Partizan ve Zeljko Obradovic bu hedefe ulaşmada başarılı olacaklarına kesinlikle inanmalı ancak bu kolay bir iş değil.

Mozzartsport & Eurohoops

20 yıllık bir aranın ardından başantrenörlük koltuğuna yeniden Zeljko Obradovic’i oturtan Partizan, Punter, LeDay, Kurucs, Smailagic gibi önemli isimleri de kadrosuna dahil ederek EuroCup ve Adriyatik Ligi şampiyonluğu için iddiasını ortaya koymuştu.

EuroCup’da şampiyonluk yolunda onların karşısnda gösterilen en güçlü rakipler ise Fenerbahçe’nin eski yıldızı Udoh, Teodosic, Belinelli ve Mannion gibi kadrosunda barındıran, Scarriolo’nun Virtus Bologna’sı ve tabiki geçen sezon Euroleague’de izlediğimiz, kadrosunu önemli ölçüde koruyan Valencia. Adriyatik Ligi’nde ise ezeli rakipleri Kızıl Yıldız şampiyonluk yolunda en önemli rakipleri olacak.

Ivkovic sözlerine şöyle devam etti:

Partizan, Sırbistan Basketbolu’nun EuroLeague’de şampiyonluğa sahip olan tek kulübümüz ve taraftarlarının en iyi organizasyonda rekabet etmeyi istemesi normal. Ancak tüm büyük kulüplerin en büyük organizasyonlardan düşerek kriz yaşadıkları dönemler olur. Harika bir kulüp sadece koçlardan ve oyunculardan değil, aynı zamanda taraftarlardan da oluşur. Eğer bunu bekliyorlarsa ve bunun için şartları varsa istekleri yerine getirilmeli.

Mozzartsport & Eurohoops

Obradovic’in oğlu Danilo’nun da vaftiz babası olan Ivkovic, Zoc’a Partizan’a dönmesinin riskli bir hamle olup, olmadığı da sorulurken Ivkovic, “Bu kararı vermeden önce Obradovic ile konuştuk. Ona bunun büyük bir risk olduğunu ama aynı zamanda basketbolumuz için de çok iyi bir hamle olacağını söyledim” açıklamasını yaptı.