Kartal Özmızrak Transferine İlişkin Açıklama Yaptı

Kartal Özmızrak Transferine İlişkin Açıklama Yaptı

12 Temmuz 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

İspanya temsilcilerinden olan Obradoiro ekibine transfer olan Kartal Özmızrak, önemli açıklamalarda bulundu. Milli basketbolcu, iyi bir karar verdiğini ve kariyeri bakımından da güzel bir adım atmış olduğunu ifade etti.

İspanya’nın Obradoiro ekibine transferi gerçekleşen Kartal Özmızrak, kendi kararına ilişkin değerlendirmede bulundu. İyi bir karar verdiğinin altını çizen milli basketbolcu, kariyeri bakımından da güzel bir adım atmış olduğuna inandığını belirtti.

Darüşşafaka Tekfen ekibinde 3 yıl boyunca forma terleten milli oyuncu, 2018 yılında ULEB Avrupa Kupası şampiyonluğu yaşamıştı. Sözleşmesinin tamamlanmasının ardından ise İspanya temsilcisi Darüşşafaka Tekfen ile anlaşmaya vardığını açıkladı.

İlk Teklif Ocak Ayında Geldi

24 yaşında olan oyun kurucu, ilk teklifin Ocak ayında geldiğini ekledi. Sezonun devam etmesi üzerine Darüşşafaka Tekfen ekibinden ayrılamayacağını da ilettiğini belirtti.

Konunun o dönem kapandığını fakat 1-2 ay sonrasında tekrar bir teklif geldiğini söyleyen Kartal Özmızrak, teklife sevindiğini vurguladı. Ve bu şansı değerlendirmek istediğine de dikkat çekti.

Antrenörleri ile konuştuğunu ve kariyeri bakımından da güzel bir adım olabileceğini düşündüğünü ifade etti. İyi bir karar verdiğine inandığını söyleyen başarılı basketbolcu, zamanın da bunu göstermesi ve yanılmamış olması için dilekte bulundu.

Yurt dışında Türkiye’yi temsil edeceği için de mutlu olduğunu vurgulayan oyuncu, bugüne kadar da her zaman gerçekçi ve realist hedefler koymaya çalıştığına değindi.

Güncel Yazılar