Kızıl Yıldız Kostas Antetokounmpo ile İlgileniyor

Kızıl Yıldız Kostas Antetokounmpo ile İlgileniyor

11 Temmuz 2022 Kapalı Yazar: basketbolhaberleri

Adriyatik Ligi’nin son şampiyonu Kızıl Yıldız, yaz döneminde koç Dejan Radonjic’in takımdan ayrılmasından sonra yeniden yapılanma sürecine girdi.

Yaz döneminde kadrosundan Austin Hollins, Nikola Kalinic gibi önemli parçalara kaybeden Kızıl Yıldız transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Önümüzdeki sezon Turkish Airlines EuroLeague’de rekabetçi bir kadro oluşturmak isteyen Sırp temsilcisi, geçen sezonu ASVEL’de geçiren Yunan uzun Kostas Antetokounmpo ile yakından ilgileniyor.

24 yaşındaki Antetokounmpo, 2021-22 sezonunu ASVEL ile geçirdi ve Fransa Ligi şampiyonluğunu kazanırken, 21 maçta 11 dakikada 4.3 sayı, 2.2 ribaunt ve 0.3 asist ortalamaları tutturdu. Antetokounmpo, ilk EuroLeague sezonunda 26 karşılaşmada 13 dakikada ortalamayla 5.8 sayı ve 2.7 ribaunt üretti.

Yunan oyuncuyla Olympiakos’un da ilgilendiği gelen haberler arasında.

Kostas Antetokounmpo, Philadelphia 76ers tarafından 2018 NBA draftinde ikinci turdan seçildi ve NBA yolculuğuna 2018-19 sezonunda Dallas Mavericks ile başladı. 2020 NBA şampiyonluğunu kazananLos Angeles Lakers ekibinin bir parçasıydı.

Kızıl Yıldız şu ana kadar transferde eski oyuncusu Nemanja Nedovic ve geçtiğimiz sezonu Olympiakos’da geçiren Hassan Martin ile imzaladı.

https://youtu.be/lRdzoFJVi4c