Larkin: “Dunston Sayesinde Anadolu Efes’i Tercih Ettim.”

Larkin: “Dunston Sayesinde Anadolu Efes’i Tercih Ettim.”

8 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Anadolu Efes‘in düzenlediği canlı Instagram yayınına katılan Shane Larkin, coronavirüs salgını nedeniyle verilen arada ABD’de bulunduğunu, bu süreçte taratarı ve Sinan Erdem’in atmosferini çok özlediğini dile getirdi.

Anadolu Efes‘te ikinci sezonunu geçiren 27 yaşındaki yıldız oyuncu:

Türk vatandaşlığına geçmem İstanbul’da yaşadığım en ilginç şey. Milli takım formasını almam ve insanların bana vermiş olduğu destek. İlginç bir süreç yaşadık. Türk vatandaşlığını alma sürecimin kariyerim açısından en önemli gelişme olduğunu söyleyebilirim.

Takım arkadaşı Bryant Dunston sayesinde Anadolu Efes’i tercih ettiğini belirten Larkin:

Anadolu Efes’e gelmeme vesilen olan kişi Bryant Dunston. Gelmeden önce Dunston’ın tavsiyelerini dinledim. Onun ısrarları sonucunda Anadolu Efes ile sözleşme imzaladım. Anadolu Efes’te kendimi evimde hissediyorum. İlk etapta sıkıntı yaşamama karşın herkes bana çok destek oldu. Ben de çok önemli çaba sarf ettim ve beklentileri karşıladım. Anadolu Efes, benim ait olduğum yer.

Karantina günlerinde “The Last Dance” belgeselini izlediğini aktaran Larkin, helikopter kazasında hayatını kaybeden efsane basketbolcu Kobe Bryant’a yer verilen bölümü çok beğendiğini kaydetti.

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman için “Öz güvenli” ifadesini kullanan Larkin, basketbol oynarken her zaman eğlendiğini ve keyif almaya çalıştığını sözlerine ekledi.

Yıldız oyuncunun Anadolu Efes ile bir sezon daha opsiyonlu olarak kontratı var ve bu yaz NBA çıkış hakkı bulunuyor. Ancak koç Ataman’ın da verdiği demeçlerde belirttiği üzere Larkin büyük olasılıkla en az 1 sezon daha bizlerle bilikte olacak ve  onu keyifle izlemeye devam edeceğiz hem BSL ve Euroleague sahnesinde hem de milli forma ile.