Lillard: “Vay be, Yaptım Cidden Bunları!”

Lillard: “Vay be, Yaptım Cidden Bunları!”

13 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Damian Lillard, Portland Trail Blazers forması ile NBA tarihine geçecek performanslar sergilemeye devam ediyor.

Orlando’daki fanusta oynanan NBA 2019-20 sezonu geri dönüş maçlarında, takımının Dallas Mavericks karşısında 134-131 kazanıp play-off umutlarını sürdürmesini sağladığı maçta tam 61 sayılık muthteşem bir performansa imza atmıştı.

Süper yıldız büyük olasılıkla takımını sırtlayıp play-off biletini kapmalarını sağlayacak ve bu nedenle de NBA camiasının gündem maddelerinin biri de onun sergilediği performans. Lillard’ın takım arkadaşı da onun Dallas karşısında sergilediği 61 sayılık performansı “Dame, Dame işte. O bunları yapıyor” şeklinde değerlendirdi.

Lillard ise bu maçtaki performansını değerlendirmesini istediğinde şu ifadelerle yanı verdi:

Harika bir maç olduğunu biliyorum. Geçen maç da öyleydi ama ben oynarken bu maçları kazanmamız için ne gerekiyorsa onu yapacağımı düşünüyorum. En iyi arkadaşlarımın bazıları da gelip bana ‘Yaptığın şeylerin kıymetini yeterince bilmiyorsun. Sen ne yaptığının farkında değilsin’ diyorlar çünkü ben hep bir sonraki adıma odaklanıyorum. Şimdi ne yapmalıyım? Neyi daha iyi yapabilirim? Hep böyleydim ve muhtemelen bu yüzden bulunduğum noktaya gelebildim.

Ancak belki sezon bittiğinde ya da kariyerim bittiğinde geri dönüp bu anlara bakacağım ve çocuklarıma bu günleri anlatırken gururla diyeceğim ki ‘Vay be, yaptım cidden bunları!’

Lillard, Dallas karşısında sergilediği 61 sayılık performansla hem kendisinin hem de kulüp tarihinin rekorunu egale ederken, aynı zamanda kariyerinde 3 maçta da 60 ve üstü sayı üreten 6. oyuncu olmayı başardı. Ayrıca bir sezonda 6 kez 50 ve üstünde skor üretmeyi başaran da 6. oldu.