Llull: “Rekabeti Yeniden Başlatmak Zorundayız.”

Llull: “Rekabeti Yeniden Başlatmak Zorundayız.”

22 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Real Madrid‘in ve İspanyol basketbolunun yıldız isimlerinden Sergio Llull bir çok oyuncu ve koçun aksine Turkish Airlines Euroleague‘de 2019-20 sezonunun geri dönmesi gerektiğine inanıyor.

Mart ayında pandemi nedeniyle askıya alınan Euroleague’de sezonun geri dönme fikri bir çok yıldız oyuncu ve basketbol adamı tarafından doğru karşılanmazken Llull onların aksi bir görüşe sahip.

Hem Liga Endesa’nın hem de Euroleague’in geri dönme ihtimalleri nedeniyle Real Madrid, geçtiğimiz günlerde antrenmanlara başlamıştı bildiğiniz üzere. DAZN’a konuşan Llull ise liglerin geri dönmesi için çaba gösterilmesi gerektiğini söyledi:

Rekabeti geri döndürmenin doğru olduğunu düşünüyorum. Çaba göstermemiz gerekiyor. Rekabeti yeniden başlatmaya zorunda olduğumuza inanıyorum. Böylece evlerindeki insanlar virüsü unutabilir ve basketbol izleyebilmek için günde en az 2 saat harcayabilirler.

DAZN

Diğer taraftan yıldız oyuncu antrenmaları sağlık bakanlığınca belirlenen şartlarda ve kurallarda yaptıklarını, bu nedenle virüs anlamında bir riskin bulunmadığını da belirtti.

Hatırlayacağınız üzere 32 yaşındaki Llull, geçtiğimiz günlerde Euroleague’in seçtiğiSon 10 Yılın Takımı’nın bir üyesi olmuştu.