Selim Çınar Basketbol Kararını Değerlendirdi

Selim Çınar Basketbol Kararını Değerlendirdi

21 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

ING Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Pınar Karşıyaka ekibinin Genel Menajeri Selim Çınar, alınan karara ilişkin değerlendirmede bulundu. Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de basketbol liglerinin tescil edilmesinin doğru bir karar olduğunun da altını çizdi.

Yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle Türkiye’de basketbol liglerinin tescil edilmesine karar verdi. Beyaz sezon olarak ilan edilen süreçte, şampiyonun da belirlenmeyeceği bildirildi. Konuya ilişkin konuşan Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Selim Çımar, alınan kararın yerinde olduğunu söyledi.

Söz konusu şartlarda, bir takıma şampiyonluk verilmiş olsaydı, takımın şampiyonluğunun yerine Pınar Karşıyaka’nın son saniye basketiyle şampiyonluk kaybetmesinin daha çok konuşulacağını belirtti.

Son Saniye Basketi Yenilgisi

Menajer sezon başında Kulüp Başkanı Turgay Büyükkarcı ve yönetim kurulunun da yatırım artırma kararına da değindi. Ve sponsorları olan Pınar’ın desteğinin yanı sıra, takımın Başantrenörü Ufuk Sarıca’nın da tekrar takımın başına döndüğünün altını çizdi.

Yeni bir kadro olduklarını da ekleyen Selim Çınar, FIBA Avrupa Kupası mücadelelerinde de yarı finale kadar geldiklerini söyledi. En iyi galibiyet oranına ulaşılan ligde de lider Anadolu Efes ekibinin son saniye basketiyle kaçırılan bir maçları olduğunu vurguladı. Böyle bir sezonun elden kayıp gitmesinin ise herkes için üzücü olduğunu ekledi.

Güncel Yazılar