Anadolu Efes

Anadolu Efes Ekibine Kovid-19 Testi Uygulanıyor

Posted by

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye’de basketbol liglerinin tescil edilmesine ve şampiyonun da ilan edilmemesine karar verildiği bildirilmişti. Basketbolu derinden etkileyen salgın sebebiyle, şampiyonluğa sayılı haftalar kala bu sezonun ‘beyaz sezon’ olarak ilan edilmesi ile şok yaşayan kulüplerin başında ise Anadolu Efes geldi.

Koronavirüs nedeniyle Türkiye Basketbol Federasyonu’ndan alınan karara göre ülkedeki tüm basketbol ligleri tescil edildi. Şampiyonun belirlenmeyeceği sezonda ayrıca küme düşme ya da çıkma durumlarının da olmayacağı belirtildi.

ING Basketbol Süper Ligi’nde lider konumda bulunan Anadolu Efes ekibi ise, bu karara son derece saygılı olsa da, koronavirüs salgınının en olumsuz etkisini gören ekiplerden biri oldu.

Edinilen bilgilere göre ise, bugün tüm takımın Kovid-19 testinden geçeceği öğrenildi. Bunun sebebinin ise Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde 2019-2020 sezonunun devamı ihtimalinin olduğu öğrenildi.

Tüm Kulüp Tabi Tutuldu 

Hazırlık kampı planlamaları çerçevesinde, lacivert beyazlı ekip bugün de Kovid-19 testinden geçirilmeye tabi tutuldu.

Konuya ilişkin açıklama ise Anadolu Efes Kulübü’nden geldi. THY Avrupa Ligi’nde 2019-2020 sezonunun devamı ihtimali ve hazırlık kampı gerekçesine açıklamada değinildi. A Takım yöneticilerinin beraberinde ayrıca oyuncular ve çalışanlara da bu doğrultuda test yaptırılacağı öğrenildi. Öte yandan testlerin de kulübün Merter Tesisleri’nde yapılacağı öğrenildi.

Güncel Yazılar