Luigi Datome: “Hepimiz Yepyeni Bir Başlangıç Yapacağız”

Luigi Datome: “Hepimiz Yepyeni Bir Başlangıç Yapacağız”

6 Nisan 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

Fenerbahçe Beko‘nun İtalyan forveti Gigi Datome, coronavirüs salgınının hayatımıza ve basketbola etkileri hakkında açıklamalarda bulundu.

Ülkesinin yayın organlarından Radio Rai1’e açıklamalarda bulunan Datome, salgının tüm dünyayı etkilediğini belirtti:

Maçlar, antrenmanlar, seyahatler ya da taraftarları maçlar nasıl olacak bunların hepsini göreceğiz. Yepyeni bir başlangıç yapacağız hepimiz. Dürüstçe söylemek lazım sporda ya da herhangi bir konuda hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

Basketbol cephesinde de herkesin negatif etkilendiğine değindi ve şu ifadelerde bulundu:

Şu anda bizler maçlara ya da antrenmanlara çıkamıyoruz. Kulüpler gelir kayıplarına uğruyor. Hem bilet kayıpları hem yayın gelirleri. Ancak lütfen herkes gözlerini açsın ve sadece sporda değil tüm dünyada sosyal ve ekonomik anlamda herkesin nasıl zarar yaşadığına bir baksın. Şu anda bu nedenle maaş kesintileri kaçınılmaz.

Datome, Türkiye’nin durumu hakkında da ifadelere yer verdi röportajında:

Şu anda Türkiye’de herhangi bir sokağa çıkma yasağı yok. Ancak insanlar dünyayı takip ediyor ve bu nedenle evden çıkmayarak zaten önlem alıyor. Artık insanlar işlerini bile evden yürütüyor. Ben de kişisel olarak toplum kurallarına uyarak evden çıkmıyorum.

Euroleague’in en zeki ve entellektüel oyuncularından biri olan Datome, her zamanki gib gerçekçi bir yaklaşımda bulunmuş. Bu salgın tüm dünyayı ve özellikle sağlıktan sonra ekonomiyi de ciddi şekilde etkileyecek. En azından önümüzdeki sezon daha küçük ekonomide hayatını sürdürmeye çalışan bir basketbol izleyeceğiz tüm ülkelerde, Datome’nin dediği gibi hepimizi yepyeni bir başlangı. yapacağız. Bu nedenle de mevcut sezon için maaşlarda kesinti yapılması en mantıklı seçenek. Her ne kadar Anadolu Efes, Valencia ve Real Madrid gibi takımlar oyuncularına ayrıcalık tanıyarak bunu yapmayacak olsa da bir çok kulübün ekonomik anlamda ayakta kalabilmeleri için bu yola başvurmaları gerekiyor.

Kaynak: Radio Rai1 & Eurohoops