Kayseri Basketbol Takım Koçundan Önemli Açıklamalar Geldi

Kayseri Basketbol Takım Koçundan Önemli Açıklamalar Geldi

5 Nisan 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Bellona Kayseri Basketbol Takımı Başantrenörü Ayhan Av, sezona ilişkin değerlendirmede bulunarak açıklama yaptı. Avcı, gerek bütçe gerekse de başarı endeksi açısından en başarılı sezonlarının olduğunu ifade etti.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi takımlarından biri olan Bellona Kayseri Basketbol ekibinin Başantrenörü Ayhan Avcı, sezona ilişkin değerlendirmede bulundu.

Bu sezonun hem bütçe hem de başarı endeksi bakımından ise en başarılı sezonları olduğunu ifade ederek, ligin durumuna dair de yorum yaptı.

Bu Sezon Tüm Takımlar Arasında Kapışma Var

Yazılı olarak açıklama yapan teknik isim, yeni tip koronavirüs sebebiyle tüm liglerin ertelendiği süreçte, ligin bitimine de 5 hafta kaldığını hatırlattı. Bu sene ise 10-15 sezon içerisinde hiç görülmeyen bir çekişmenin görüldüğünü ifade ederek, ligde 5’inci basamakta yer alan takımla 11’inci basamaktaki takım arasında yalnızca 3 galibiyet farkı olduğunu da ayrıca vurguladı.

Bu sezon, önceki sezonlar gibi maddi bir yatırımlarının olmadığını söyleyen Ayhan Avcı, tahmin ettiğine göre kulübün bu sezon itibariyle tüm borçlarını sona erdireceğini de ekledi.

 

Sezona başlama amaçlarına da ayrıca değinen Başantrenör, öncelikli amacın ligde kalmak olduğunu ve eğer başarı gerçekleşirse de ilk 8 sıraya girip play-off oynayabilmek olduğunu söyledi.