Luis Scola İle Yolların Ayrıldığı Duyuruldu

Luis Scola İle Yolların Ayrıldığı Duyuruldu

12 Haziran 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

İtalya temsilcisi AX Armani Exchange Milan ekibinde Arjantinli basketbolcu Luis Scola ile ayrılık yaşandığı bilgisi duyuruldu. Konuya ilişkin açıklama ise kulüpten geldi. 40 yaşındaki tecrübeli basketbolcunun emekleri için ise kulüp Scola’ya teşekkür dileklerinde bulundu.

İtalya’nın köklü kulüplerinden biri olan AX Armani Exchange Milan ekibinde 40 yaşındaki tecrübeli basketbolcu ile yolların ayrıldığı resmen bildirildi. Kulüp tarafından yapılan açıklamada, deneyimli sporcu Luis Scola’nın takımdan ayrıldığı bilgisi verildi. Pota altı oyuncuya şimdiye kadar vermiş olduğu emekleri için ise teşekkür dileklerinde bulunuldu.

Kariyerine Devam Edeceği Henüz Belli Değil  

Arjantinli basketbolcu Luis Scola da ayrılığına ilişkin açıklama yapanlardan biriydi. Kulübün yapmış olduğu açıklamada da tecrübeli basketbolcunun görüşlerine özellikle yer verildi.

Artık Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’nde forma terletmeyeceğini söyleyen sporcu, kariyerine devam edip etmeme konusuna ilişkin kararı ise gelecek haftada belirleyeceğini ifade etti.

Arjantinli oyuncu koronavirüs salgını sebebiyle iptal edilen THY Avrupa Ligi’nde bu sezon 9,2 sayı, 4,4 ribaunt ortalamalarıyla başarılı bir tabloya da imza atmıştı. İspanya ekibi olan Tau Ceramica ekibindeki üstün performansı ile dikkatleri çekmeyi başaran sporcu, Amerikan Basketbol Ligi’nde de Houston Rockets, Brooklyn Nets gibi önemli ekiplerde de oynamıştı.

Güncel Yazılar