Sezonun Devam Etmesini İstemeyen Oyunculara Irving Liderlik Ediyor

Sezonun Devam Etmesini İstemeyen Oyunculara Irving Liderlik Ediyor

13 Haziran 2020 Kapalı Yazar: baskethaber basket

NBA yönetimi 31 Temmuz’da Orlando’da kapalı kapılar ardından düzenlenecek turnuva niteliğindeki bir prosedürle 2019-20 sezonunun devam edeceğini açıklamıştı.

Ancak turnuvada yer alacak 22 takımın formasını giyen oyunculardan bu karara tepkiler yükseldi ve bir çok oyuncu sezonun devamı niteliğindeki bu organizasyonda forma giymek istemediklerini belirttiler.

Turnuvada yer alacak 22 takımdan birisi olan Brooklyn Nets‘in yıldız guardı Kyrie Irving ise bu oyunculara liderlik eden isim oldu şuana kadar. Irving, bu oyuncuları bir telekonferans görüşmesine davet ederek ederek liderlik etti ve endişelerini dile getiren oyuncuların ortak sesi oldu.

Bu görüşmenin gerçekleşmesinin ardından ESPN’in haberine göre bazı otoriteler Irving’i “bölücü” olarka nitelendirmişti:

Irving’in oyuncular arasından önemli bir bölümün sesi olması bekleniyor. O, ırksal konularda fikirlerini paylaşmak üzere bir lider haline geldi ve ağırlıklı olarak siyah oyunculardan oluşan grubun ülkedeki ırksal dönüşüm ikliminde nasıl bir yönde ilerlemesi gerektiğini sorgulayan bir ses oldu.

ESPN

Yahoo Sports’un haberine göre ise ligdeki yıldız oyuncular ise sezonun devam etmemesi durumunda uğrayacakları maddi zararı düşündükleri için endişeleniyorlar. Bleacher Report’un haberine göre de 50 oyuncunun katılacağı bir telekonferans düzenlenerek de bu endişlerin gündeme getirilebileceği iletilmişti.